Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kurtlar Vadisi NBA

Washington Wizards’ın yıldızı, kendini şöyle savundu: “Kızımın doğumundan sonra silahlarımı evde bulundurmak istemedim, o yüzden de buraya getirdim.”

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
NBA yıldızlarının kanunla aralarının açılması artık bildik bir konu. Sezon başında Cleveland’ın yıldızı Delonte “Memati” West’in hepsi dolu iki adet tabanca ve bir pompalı tüfekle yakalanması hadisesinden sonra, yeni bombayı Gilbert “Polat” Arenas patlattı.

Washington Wizards’ın yıldız oyuncusu soyunma odasını cephaneliğe çevirmiş! Takımın sahası Verizon Center’daki dolabında muhafaza etmiş tabancalarını Arenas. Yaptığı açıklamada, “Kızımın doğumundan sonra silahlarımı evde bulundurmak istemedim, o yüzden de buraya getirdim” diyen yıldız oyuncunun niyeti hakikaten samimi mi, yoksa takım arkadaşlarına, “Bu takımın başı benim, ben ne dersem o olur” demenin en kestirme yolu mu, orası tartışılır.

Son kertede 5 sene önce ruhsatsız silah taşımaktan polis tarafından gözaltına alınan bir arkadaşımız kendisi. Ancak oyun kuruculuk ve takım liderliği konularına bu hareketiyle farklı bir bakış açısı getirdiği kesin!

NE PİS ADAMMIŞSIN DWIGHT!

NBA’de bazı oyuncuların belli saha içi tiklerine ve ritüellerine alıştık. Jason Kidd her serbest atıştan önce çembere öpücük yollar mesela. Rip Hamilton’ın enteresan bir “swing” hareketi vardır faul atarken. Ya da Hido’nun topun her durduğu pozisyonda ayakkabılarının altına dokunması, dişliğiyle oynaması filan. Ama Dwight Howard’n yaptığını hiç bir kitap yazmaz. San Fransico Chronicle’dan Scott Ostler farketmiş ve kamuyla paylaşmış. Warriors-Magic maçında rakip ne zaman faul atsa ilk atıştan sonra Dwight hakemden topu istiyor, topa tükürüyor ve hakeme geri veriyor. Maç sonrası Ostler Dwight’a soruyor, “Ne iş?” diye. Dwight da o kocaman gülümsemesiyle, “Topa büyü yapıyorum” diyor. Kelimeler kifayetsiz...

PARAYLA SAADET OLMUYOR HER ZAMAN

FORBES dergisine göre, 2008-09 yılı verilerine göre en değerli takım Los Angeles Lakers. Tam 607 milyon dolar ediyor basketbol efsanesi. 209 milyon dolarlık geliri var, boşuna sosyete kulübü denmiyor onlara. 2. en değerli takım ise New York Knicks. 586 milyon dolarlık Knicks’i, 511 milyonluk Bulls ve 479 milyonluk Pistons takip ediyor. Knicks, Bulls ve Pistons’ın ortak noktalarıysa NBA’in sıradan takımlarına sahip olmaları.
Ama lokasyonları şahane, Amerika’nın en kalabalık şehirlerinin takımları bunlar. Başarı olmasa da tribün ve merchandising gelirleriyle kasalarını dolduruyorlar.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler