Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kurtlar Vadisi marka olma yolunda

  A.A
  25 Şubat 2006 - 12:27Son Güncelleme : 25 Şubat 2006 - 12:27

  Milyonları ekran başına bağlayan, sinema filmi olarak vizyona girdiği günden sonra da seyirci rekoru kıran Kurtlar Vadisi, marka oluyor.

  Film yapım şirketi Pana Film Yapım Sinema Televizyon Reklam Organizasyon Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin, Kurtlar Vadisi dizisi, sinema filmi, adı filmle özdeşleşen Polat Alemdar ibaresi ile ”PA” logosunun tescili için Destek Patent A.Ş'nin İstanbul Ofisi danışmanlığında başvuruda bulundu.

  Destek Patent Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yamankaradeniz, yaptığı yazılı açıklamada, yapımcı firmanın marka, patent ve tasarım gibi sınai mülkiyet haklarının korunması konusunda hassas davrandığını belirtti.

  Pana Film firmasının Destek Patent danışmanlığında tescil müracaatlarını gerçekleştirdiğini anlatan Yamankaradeniz, firmanın karakterleri ve senaryoyu her türlü taklitten ve korsandan korumak için markalaşma atağı içine girdiğini kaydederek, “Destek Patent olarak, sektöründe marka korsanları ile mücadele için kanuni haklarını korumakta kendilerine her zaman danışmanlık vermeye hazırız” dedi.

  Destek Patent Genel Müdür Vekili ve Danışmanı Hasan Gedik de, firmanın ocak ayında başvurusunu
  yaptığı tescil işlemlerini kendilerinin takip ettiğini belirterek,

  Kurtlar Vadisi'nin tescilli marka olarak başka kişi ya da kurumlarca değişik ürünlerde reklam, marka ve logo olarak kullanılamayacağını ifade etti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı