Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kurtlar Vadisi- Irak

  Hürriyet Haber
  01 Şubat 2006 - 15:03Son Güncelleme : 01 Şubat 2006 - 15:03

  Türk televizyon tarihine geçen Kurtlar Vadisi adlı dizi ekrana veda etti ancak görünüşe göre efsane bu kez beyazperdede sürüyor. Yönetmenliğini Serdar Akar'ın üstlendiği film, bu kez Irak'a götürüyor seyirciyi. Filmde başrol oyuncularının yanısıra 3 bin figüranın rol aldığını ve çekimlerin 42 günde tamamlandığını da hatırlatalım.
  (3 Şubat'ta sinemalarda)

  FİLMİN KONUSU

  Televizyon ekranında bir fenomene dönüşen "Kurtlar Vadisi" dizisinin sona ermesinin ardından sinema filmi de hayranlarıyla buluşuyor. Dizide rol alanlardan Necati Şaşmaz (Polat), Gürkan Uygun (Memati), Kenan Çoban (Abdülhey) ve Erhan Ufak (Erhan) filme de taşınırken onlara Billy Zane, Gary Busey ve Ghassan Massoud gibi dünyaca ünlü isimler eşlik ediyor.

  Film, 2003 tarihinde Kuzey Irak’ta konuşlanmış on bir kişilik özel Türk kuvvetinin gayri resmi, yarı gizli karargahına, müttefik Amerikan birliklerinin gelip, askerlerin başına çuval geçirmelerini konu alan gerçek bir olaya atıfla başlıyor. Hikayede daha sonra 11 askerden biri olan Süleyman Aslan, aşağılanarak teslim olmayı gururuna yediremediğinden ardında Polat Alemdar'a yazılmış bir mektup bırakarak intihar eder.

  Devlet adına çalışan gizli bir servisin çok özel yetiştirilmiş istihbaratçısı olan Polat, görevi uğruna intihar eden arkadaşının vasiyetine kayıtsız kalamıyor ve ekibiyle birlikte Kuzey Irak'a doğru yola çıkıyor.

  Yönetmenliğini Cannes Film Festivali Jüri Özel Ödülü'ne sahip Serdar Akar'ın üstlendiği filmin çekimlerinin tamamı Gaziantep'te 42 günde tamamlandı.  
   

  FİLMİN KÜNYESİ

  Yönetmen:Serdar Akar
  Senaryo: Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener
  Oyuncular: Necati Şaşmaz
  Billy Zane
  Ghassan Massoud
  Bergüzar Korel
  Gürkan Uygun
  Diego Serrano
  Kenan Çoban
  Erhan Ufak

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı