Gündem Haberleri

  Kurtlar Vadisi ABD basınında

  Hürriyet Haber
  17.02.2006 - 10:12 | Son Güncelleme:

  The New York Times gazetesinde bu sabah yer alan bir haberde filmin şu ana kadar elde ettiği gişe başarısından bahsedilirken senaryonun Amerikan karşıtı bir havası olduğuna dikkat çekiliyor. Gazete film gösterime girdiği 3 şubattan bu yana Türkiye’de 3 milyon kişi tarafından izlendi ve bu sayı 5 milyona ulaşacak yorumunu yapıyor.

  Filmin Avrupa ülkelerinde de gösterilmeye başlandığına dikkat çeken The New York Times, filmin şu an Almanya, Hollanda ve Avusturya’da gösterimde olduğunu ilk hafta Almanya 228 bin kişi tarafından izlendiğini yazıyor. Gazete haberinde filmin yapımcısı PANA film şirketinin ortaklarından Mehmet Canpolat’ın açıklamalarına da yer veriyor. Canpolat “Filmde geçen olayları biz kurgulamadık bunlar zaten haberlerde anlatılan olaylardı” diyor.

  İngiliz The Times gazetesinde de bu sabah yer alan bir haberde “Amerikan karşıtı film Türkiye’de rekor kırıyor” ifadesi kullanılıyor. Gazete daha önce Türkiye Amerika arasındaki bir savaşı konu alan “Metal Fırtına” adlı kitabın başarısını bu filmde yakalayacak görünüyor yorumunu yapıyor. The Times Amerikalı diplomatların filmin Amerikan karşıtı senaryosu ve gişe başarısına karşın bunun bir anlam ifade etmediğini söylediklerine dikkat çekiyor.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı