Gündem Haberleri

  Kurtarmaya giden 5 kişilik ekip de kayıp

  DHA
  21.11.2009 - 17:20 | Son Güncelleme:

  Çığ düşmesi sonucu mahsur kalan 18 kişiyi kurtarmak için dün gece yola çıkan 5 kişinin Ovit Geçidi'nde kayıp olduğu bildirildi.

  18 KİŞİ ÖLÜM KALIM SAVAŞI VERİYOR / WEB TV

  OLAY YERİNE GELEN VALİ'DEN SERT AÇIKLAMALAR / WEB TV

  ÜNİVERSİTELİ KIZ TELEFONDA FERYAT ETTİ: KURTARIN BİZİ / WEB TV

  ÜNİVERSİTELİLERİ KURTARMA ÇALIŞMALARINDAN FOTOĞRAFLAR

  MAHSUR KALAN ÜNİVERSİTELİLERİN FOTOĞRAFLARI

  İspir'den Rize'ye gitmek için dün saat 17.00'de yola çıkan ve çığ düşmesi sonucu Ovit Geçidinde mahsur kalan midibüsü kurtarmak için Belediye'den grayder alarak yola çıkan toplam 5 kişinin Ovit Geçidi'nde kayıp olduğu ortaya çıktı.

  Sürücü Hasan Aslan'ın "Çığ düştü yollar kapandı, kurtarın bizi" demesi üzerine dün akşam saat 23.00 sıralarında operatör Burhan Dağ (30) ile yardımcısı Köksal Yazıcı (36), Belediye'ye ait grayderle İspir'den Ovit'e hareket etti.  Seyahat firmasının sahip ve yöneticileri Şafak Nair (24), Mecit Nair (28) kardeşlerle Alaattin Ege (43), bir jeeple grayderi izleme başladılar. Midibüs içindeki 18 kişiyi kurtarmak için iki ayrı araçla yola çıkan beş kişiden saat 01.00'den itibaren haber alınamadı.

  İspir Belediye Başkanı Osman Çakır, "Midibüsün 2 bin 500 rakımlı Şeytan Yaylası'nda mahsur kaldığını öğrenince hemen bir ekip oluşturduk ve grayderi yola çıkardık. Firma yöneticileri de grayderle birlikte gittiler. Ancak, kötü hava koşulları yüzünden ikisi belediye çalışanı beş arkadaşla bir daha bağlantı kuramadık. Çalışanlar ve firma yöneticilerinin aileri merak içinde bekliyor" diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı