« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kurtar: Bursa maçıyla çıkışa geçeceğiz

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar, hafta sonunda kendi sahalarında Bursaspor ile yapacakları maçı kazanarak çıkış yakalamak istediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Güvenç Kurtar, ligde yaptıkları son 2 maçta iyi futbol ortaya koyduklarını ifade ederek, “Ancak iyi futbolumuzun karşılığını alamadık. Artık oynadığımız futbolu skora yansıtmalıyız” dedi.

İyi bir hazırlık yapıp Bursaspor maçından galibiyetle ayrılmayı hedeflediklerini belirten Kurtar, “Bursaspor maçını kazanarak çıkış yakalamak istiyoruz. Ancak burada taraftarlarımızın desteği çok önemli. Taraftarlarımızın da maçta bizi yalnız bırakmamasını istiyorum” diye konuştu.

Kurtar, Bursaspor'un iyi ve güçlü bir takım olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: “İki takım arasında geçmiş yıllarda yaşanan sorunları unutmak lazım. İnanıyorum ki taraftarlarımız Bursaspor'u en iyi şekilde ağırlayacaktır. Biz, her gelen takımı en iyi şekilde ağırlamayı sahada da yenip göndermeyi isteriz. Bursaspor maçının da centilmence geçeceğine ve iyi oynayıp galip geleceğimize inanıyorum. Kolay maç yok ama biz de güçlüyüz. Bunu da oynadığımız maçlarda gösteriyoruz.”

Takıma yeni katılan ve uyum süreci olan bazı futbolcular olduğuna dikkati çeken Kurtar, “Jeliç, Tjikuzu ve genç oyuncularımız takıma henüz tam olarak uyum sağlayamadılar. Bir de yeni gelen Tolga var. Bu futbolcularımızın da uyum sağlamasıyla çok daha iyi olacağız” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz