Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kurtar bizi Halil

Elvan, Göteborg’da yarın 5 bin metrede altın madalya için koşacak idman arkadaşı Halil Akkaş’a "Aman Halil ne olur finali kazan ve bizi kurtar. Tek sen kaldın" dedi.

Mehmet ARSLAN
SON GÜNCELLEME
19. Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda bayanlar 10 bin metrede sakatlığı nedeniyle hayal kırıklığı yaşayan Elvan Abeylegesse, erkekler 5 bin metrede önceki gün final vizesini alan Halil Akkaş’a moral verirken, "Kurtar bizi" dedi.

Göteborg’da idman arkadaşı olan Elvan ile Halil, önceki günkü yarış sonrasında biraraya geldi. 5 bin metrede serisinde birinci olup yarınki finalde koşma hakkını elde eden Halil’i kutlayan Elvan, "Aman Halil ne olur finali kazan ve bizi kurtar. Burada yaşattığımız hayal kırıklıklarını unutturma imkanın var. Bir tek sen kaldın" dedi.

Göteborg’da yaşanan sakatlık ve hayal kırıklıklarını anlayamadığını belirten Elvan, "Ne oldu bize? Bir şey anlayamadım. Sen neler olduğunun farkında mısın?" dedi.

Halil, "Nazar değdi" karşılığı verince Elvan, bu kez "Ne yapacağız o zaman?" diye sordu. Halil de bunun üzerine "Oku. Bildiğin ne dua varsa oku" dedi. Halil, sakatlığına rağmen bugün bayanlar 5 bin metrede koşacak Elvan’a başarı diledi.

Elvan’ın antrenörü Ertan Hatipoğlu ise ağrılarının devam etmesine karşın, Elvan’a sezonun son yarışı olduğu için koşmak zorunda olduğunu söylediğini belirterek, "Koşmazsa Dünya Kupası’na gidemeyecek" dedi.

Halil, yarın koşacağı finalle ilgili medyaya ise "Türkiye’ye madalya ile dönmek istiyorum. Finale kalmam nedeniyle de üzerimde bir baskı oluştu. Tüm Türkiye benden iyi haberler bekliyor. Madalyanın altın olması en büyük dileğim. En önemli rakibim İrlandalı Alistair Cragg olacak" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz