Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kürtajcı doktor: ‘Vicdanım rahat’’

  Hürriyet Haber
  03 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 03 Mart 1999 - 00:01

  EYÜP - Aysel Durduran'ın kürtajda ölümüne neden olduğu iddiasıyla yargılanan Dr. Sedat Ekinci hakkında beş yıla kadar hapis cezası isteniyor. Dr. Etkinci, davanın ilk duruşmasında, Durduran'ın kalp rahatsızlığı sonucu öldüğünü iddia etti.

  Eyüp 2.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın iddianamesinde Dr. Ekinci'nin, Alibeyköy’deki muayenehanesinde, 4.5 ay lık hamile olan Durduran'ın ölümüne sebebiyet verdiği iddia edildi. Tedbirsizlik dikkatsizlik ve meslekte acemilik suçlamasıyla hakkında iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası istendi.

  İfadesinde, Durduran'ın dokuz haftalık hamile olduğunu iddia eden Ekinci, ‘‘4.5 aylık hamile olsa böyle bir operasyona kalkışmazdım. Daha önce kalp ameliyatı olmuş, bana söylemedi. Kalbi durunca elimden geleni yaptım, kurtaramadım. Vicdanen kendimi suçlu hissetmiyorum' dedi. Duruşma, Adli Tıp raporunun beklenmesi için ertelendi.

  Dr. Ekinci bir başka davada, Döndü Karakaya adlı hastasının sakat doğan bebeğini, ailesinin de azmettirmesiyle Penthatol isimli bir ilaç vererek öldürdüğü iddiasıyla yargılanıyor. Eyüp 2.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Ekinci için idam cezası isteniyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı