Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kürtaja karşı çıkan eş intihara kalkıştı

  Turaç TOP/İZMİR, (DHA)
  01 Ekim 2008 - 19:57Son Güncelleme : 01 Ekim 2008 - 19:57

  İZMİRLİ market işletmecisi 26 yaşındaki İrfan Deniz, 2 aylık hamile eşi Belarus asıllı 24 yaşındaki Snezhana Kamatzko Deniz ülkesine gidip kürtaj yaptırmak istemesine öfkelenip çıktığı 9 katlı otoparkın çatısından atlamak istedi.

  Arife günü de, intihar girişimini gözyaşlarıyla izleyen eşini dövüp burnunu kırdığı gerekçesiyle gözaltına alınıp serbest bırakılan Deniz, polisin ikna çabaları sonucu güçlükle vazgeçirildi.

  Polis ve itfaiyeyi bugün, saat 17.00 sıralarında arayanlar, Alsancak Karakolu karşısındaki bir alışveriş merkezinin 9 katlı otoparkı çatısında intihar etmek isteyen bir kişi olduğunu bildirdi. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri, hava yastığı kurarken, hidrolik merdiven aracılığıyla kendisine ulaşmak istedi. Geniş önlem alan polis, atlayacağını söyleyen erkeğin, Gültepe Semti'nde market işleten İrfan Deniz olduğunu saptadı. Yanına çıkan polisler tarafından ikna edilmeye çalışılan Deniz'in, yolda yürürken Belarus asıllı eşi Snezhana Kamatzko Deniz ile tartışıp çatıya çıktığı belirlendi. İki aylık hamile olduğu belirtilen kadın, binanın altında gözyaşlarıyla eşinin intihar girişimini izlediği fark edildi. Snezhana Kamatzko Deniz, çevredekiler ve itfaiye erleri tarafından teselli edilmeye çalışılırken, polislerin ikna çabası sonucu İrfan Deniz de girişiminden vazgeçirildi.

  Çevredekilerin meraklı gözlerle izlediği olayın ardından İrfan Deniz ve Snezhana Kamatzko Deniz ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü. Araştırmada, İrfan Deniz'in, arife günü de eşini dövüp burnunu kırdığı, bu nedenle gözaltına alınıp, sevk edildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı belirlendi. Sorgulamada, İrfan Deniz'in, arkadaş toplantısında tanıştığı Snezhana Kamatzko Deniz'in kendisini terketmek istemesi üzerine hamile bıraktığı, daha sonra da evlendiği ortaya çıktı. İki aylık hamile genç kadının, Belarus'taki ailesine haber verip kürtaj yaptırmak için ülkesine gitmek istediği, eşi İrfan Deniz'in de buna karşı çıktığı, önce dövdüğü sonra da çatıya çıkıp intihar girişiminde bulunduğu bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı