Gündem Haberleri

  Kürt kardeşim ne kadar tahammül edecek

  Ferit DEMİR - Şahismail GEZİCİ Gülbin YILDIZ / DHA
  15.09.2013 - 01:14 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün Elazığ İstasyon Meydanı’nda düzenlenen mitingde 10 bin kişiye seslendi.

  Bahçeli, ‘Milli Değerleri Koru ve Yaşat’ mitinglerinin 6’ncısında Başbakan Tayyip Erdoğan’ın politikalarını eleştirerek, “Kürt kökenli kardeşlerim daha ne kadar bunlara tahammül edecektir?” dedi. Bozkurt işaretleri altında kürsüye çıkan Bahçeli, şunları söyledi:
  IRKÇILIK YAPMADIK
  “Teröristlerin, çözüm şarlatanlarının oyunları amacına ulaşamayacak ve huzurumuzu bozamayacaktır. Tarihin hiçbir değerinde ırkçılık yapmadık. AKP gelesiye kadar köken izi sürülmemiş, etnik menşei araştırılmamıştır. Görüyorsunuz sözde Kürt müteahhitleri birliğimizi çekemiyorlar. Zaza kardeşlerim, oyun büyük, acımasızdır ve vahimdir. Artık görmezden gelme lüksü kalmamıştır. Bir yanda BDP, PKK bir yandan AKP, CHP ve BOP rezilliği sizlerin üzerinde hesap ve spekülasyon yapmaktadır. Cinayet örgütü PKK, Kürt kardeşlerimizin temsilcisi olduğunu ahlaksızca iddia etmekte, İmralı canisi yattığı hücrede sözde liderlik pozları ve mesajları vermektedir. Kürt kökenli kardeşim bebekleri katleden, kızlar kadınları yaşlıları canice kurşunlayan terör örgütüyle yan yana durmamış ve durmayacaktır.
  AKP İSTİSMAR EDİYOR
  AKP ise meseleye tamamen oy gözü ile bakmakta yüzde hesaplarıyla temelsiz anketlerle Kürt kökenli kardeşlerimi istismar etmektedir. Yeni anayasada statü ve kimlik bekleyenler anadilde eğitim olsun diyerek küresel planların peşine takılanlar sorarım sizlere Kürt kökenli kardeşlerim kimliksiz statüsüz ve ne olduğu belli olmayan insan yığını mıdır, yoksa büyük Türk milletinin saygın onurlu ve güzide evlatları mıdır? Kürt kardeşlerimizi ABD’nin emrine vermeye nasıl kalkarsınız? Kürt kökenli kardeşlerim daha ne kadar bunlara tahammül edecektir? Başbakan bütün gücünü sizlerin mahvı için harcamaktadır.
  SONUNU GETİREMEDİ
  Başbakan ve hükümeti iblisle masaya oturmuş ve sanki savaş varmış gibi barış süreci başlatmıştır. Peki PKK için zehir içmekten bahseden sayın Başbakan, senin aklına kimler girdi, basiretini kimler bağladı. Nasıl düştün bu çamur dolu batağa? Firavunların kalesini zalimlerin sultasını devirerek iktidar olacağız. Başbakan Erdoğan ne dediyse sonunu getirememiştir. Kuru sıkı atmaları sonuçsuz kalmıştır. Başbakan soruyorum sana Mavi Marmara için ne yaptın? Suriye için sen ne yaptın? Gezi Parkı’na saldırmaktan, çapulcu diye hakaret etmekten başka sen ne yaptın?”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı