KARS HABERLERİ

Kürt Halkı “Türksüz”, Türk Halkı Da “Kürtsüz” Olmaz!

IHA
24.09.2015 - 12:26Son Güncelleme : 24.09.2015 - 12:27

ASİMDER GENEL BAŞKANI GÖKSEL GÜLBEY;"KÜRT HALKI “TÜRKSÜZ”, TÜRK HALKI DA “KÜRTSÜZ” OLMAZ!" DEDİ.

IHA

Bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere Kars’a gelen Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel, Ermenilerin, HDP’li Belediyeler üzerinden bölgede söz sahipliği ve Batı Ermenistan’ın temellerini atabilme uğraşlarının olduğunu iddia etti.
Kars’taki Garnizon Şehirliğini ziyaret ederek şehitler için dua eden ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, Kürt Halkınin “Türksüz”, Türk Halkı da “Kürtsüz” olmayacağını ve bin yıllardır Kürt ile Türk’ün birlikte yaşadığını belirtti.
Kars, Iğdır ve Ardahan’da Türk kökenli nufüsun göçe zorlandığını ileri süren ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, “Ermenilerin buradaki kasıtları belli. Burada HDP Belediyeleri üzerinden bölgede bir söz sahipliği ve Batı Ermenistan hayalinin temellerini atabilme uğraşları var. Özellikle Batı Ermenistan temellerinin atılışında, temellerinin koyulmasında bölgede yaşayan Kürt halkıyla hiçbir sıkıntı yok. Zaten üst düzey PKK ve HDP yöneticileri de, siyasi yöneticileride hem fikirler, yani bir Kürdistan veya Ermenistan ama sonuçta bu bölgenin dengesinin değişmesinde hem fikirler. Burada tek rahatsız oldukları konu ise Kars, Iğdır ve Ardahan’daki yoğun Türk nufüsu, şu anda bu birleşimin ve Ermenistan sınırının bu Batı Ermenistan hayaline, veya PKK’nın Kürdistan hayaline engel oluşturmaktardır” dedi.
Gülbey, “Kars ve Iğdır’daki, Ardahan’daki Türk kökenli olan insanların göçe zorlanması, buradaki nufüsün göçe zolanması, Türk nufüsü yaşamını devam ettirerse bu hedefin, bu hayalin ulaşılmasında sıkıntılar olacağı düşüncesinde oldukları için biran evvel siyasi olarak bu bölgelerin , derhal siyasi olarak helledilişi ve buradaki Türk nufüsunun göçe zorlanması, psikolojik baskı, asimilasyon gibi olayların başlatılması için mekik dokuyorlar. Bunu da Ermensitan’daki sözde diaspora bakanlığı da bunu destekliyor. Ve buradaki bu oluşmlara kütürel faaliyetler adı altında, mesela Kars’ta var. Gelip “İşte aynı tuzdan ekmekten yedik”, efendim “şarap geceleri”, tanıtım günleri adı altında aslında kültürel istihbarat ve kültürel bir hazırlık görerek bu işleri temellerini atmaktalar” diye konuştu.
“ KÜRT HALKI “TÜRKSÜZ”, TÜRK HALKI DA “KÜRTSÜZ” OLMAZ!”
Iğdır Tuzluca Belediyesi ‘nin Ermenice, “Hoş Geldiniz” yazısı bile bu işin bir temelidir diyen ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, daha sonra şunları söyledi:
“Şu anda sınırımızın kapalı olması, diplomatik ilişkilerimizin olmamasına rağmen, bürokraside hiçbir ilişkimizin olmamasına rağmen, Ermenistan’da büyükelçiliğimiz yok. Konsolosluğumuz yok. Onların bizde yok. Bütün diplomatik ilişkilerimizi bitirmemize rağmen böyle HDP üzerinden bazı işlerin temelini atma peşindeler. Bence HDP’nin Kürt ile ilgili bir sorunu yok. Bence HDP’nin içerisinde bulunan Ermeni yöneticiler, bu konuda Kürt halkı üzerinden bazı amaçlarını yapmak istiyorlar. Bunu bu topraklar üzerideki amaçlarını gerçekleştirmek istiyorlar. Bence yanlıştır ama Kürt halkı uyanacaktır. Ve Kürt halkı bunlara gereken cevabı iler ki günlerde verecektir. Vereceğine inanıyorum. Çünkü Kürt Halkı “Türksüz”, Türk Halkı da “Kürtsüz” olmaz. Çünkü yıllardır, bin yıllardır beraber yaşadığımız akraba olduğumuz, ilişkilerimizin bulunduğu, bir birimizden et-tırnak olduğumuz ve dini birlikteliğimiz olduğu için Kürt halkı, dini islam, müslüman olan Türk ırkını Hiristiyan olan Ermeni’ye hiçbir zaman tercih etmemiştir. Tarihtede bu tekerrür etmiştir. Tarihte de saflarını belli etmiştir Kürt halkı, bu sefer de belli edecektir. Ve vatanına, milletine, bayrağına sadık olup bu Ermeni oyunu, Ermeni lobisinin, Ermeni diasporasının oynamak istediği işin de önüne geçecektir. İleriki yıllarda, günlerde bu tamamen netleşecektir. Bu tür oyunların bu topraklarda tutmayacağına inanıyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden Kürt Halkı “Türksüz”, Türk Halkı Da “Kürtsüz” Olmaz! hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Eylül 2015 tarihinde saat 12 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kürt Halkı “Türksüz”, Türk Halkı Da “Kürtsüz” Olmaz! haberi güncellenecektir.

  KARS NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:05
  • Guneş
   05:46
  • Öğle
   12:12
  • İkindi
   15:38
  • Akşam
   18:16
  • Yatsı
   19:44
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı