Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kürt açılımı Bakanlar Kurulu’nda

  ANKARA
  11 Ağustos 2009 - 00:57Son Güncelleme : 11 Ağustos 2009 - 09:28

  Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, İçişleri Bakanlığı tarafından koordinasyonu yürütülen "Kürt açılımı"na ilişkin çalışmaları değerlendirdi.

  Dört hafta aradan sonra toplanan Bakanlar Kurulu’nda, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Kürt açılımına ilişkin yapılan çalışmalar konusunda gelinen noktayı anlattı. Açılım çerçevesinde Atalay’ın muhalefet liderleri, sivil toplum örgütleri ve öğretim üyeleriyle görüşme takvimi de toplantıda ele alındı. Toplantıda, Erdoğan’ın açılım çerçevesinde geçen hafta TBMM’de DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ile yaptığı görüşme hakkında bakanlara bilgi verildi.

  Enerji anlaşmaları Bakanlar Kurulu’nun bir diğer gündem maddesini Türkiye ile Rusya arasında enerji alanında imzalanan anlaşma oluşturdu. Erdoğan, imzalanan anlaşmalara ilişkin kurul üyelerine bilgi verdi.

  Yargı reformu Devlet Bakanı Egemen Bağış da Avrupa Birliği reform sürecinde yapılan çalışmaları anlattı. Yargı Reformu Strateji taslağının da ele alındığı toplantıda, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan da son ekonomik gelişmeler hakkında bilgi verdi.<ı>

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı