Dünya Haberleri

DÜNYA

  Fransa'da şoke eden olay! Kürsüde konuşurken fenalaşıp öldü

  AA
  06 Mayıs 2017 - 11:18Son Güncelleme : 06 Mayıs 2017 - 13:01

  Fransa’da iktidardaki Sosyalist Partinin Cote d’Armor milletvekili Corinne Erhel (50), cumhurbaşkanı adayı Emmanuel Macron’a destek toplantısında konuşurken geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti.

  MİLLETVEKİLİ Erhel, Macron’u desteklemek amacıyla düzenlenen bir toplantıya katıldı. Erhel, salon programının son konuşmacısı olarak kürsüye davet edildi. Konuşması sırasında fenalaşarak aniden yere yığılan milletvekilinin ilk müdahalesi olay yerinde bulunan iki doktor tarafından yapıldı. Salonda 20 dakika kalp masajı uygulanan Erhel, daha sonra Saint-Brieuc Hastanesine kaldırıldı ancak kurtarılamadı.
  Fransa Başbakanı Bernard Cazeneuve, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Erhel’in inançlı ve sorumluluk sahibi bir parlamenter olduğunu belirterek sevenlerine başsağlığı diledi. Fransa Ulusal Meclisi Başkanı Claude Bartolone de bir bildiri yayınlayarak, 2007’den bu yana milletvekili olan ve son olarak mali işler komisyonu üyeliğini yürüten Erhel’i saygıyla andığını belirtti. Bartolone, Erhel’in hayatını toplantı sırasında kaybettiğini de açıkladı.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı