Gündem Haberleri

  Kurslar takipte

  Hürriyet Haber
  22.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ANTALYA İl Trafik Komisyonu Başkanlığının 13.08.1997 tarih ve 1997/74 sayılı kararı ile ilimizde faaliyet gösteren sürücü kurslarına, Eğitim ve İmtihan pisti olarak, Nebiler Köyü İlköğretim Okulu önünden başlayarak Çığlık Köyü yol ayrımına kadar olan kısım ayrılmıştır.

  Aynı karar ile Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüzce bahsedilen konuda, güzergahın denetlenmesi ve trafik güvenliğinin sağlanması için, görevliler, yerinde ve zamanında duruma müdahale ediyorlar.

  Yapılan denetlemelerde görülen aksaklıklar, sürücü kurslarına ve Milli Eğitim Müdürlüklerine bildirilerek, sürücü kursları hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelgeler doğrultusunda, cezai işlemler yapılmaktadır.

  TEDBİRLER ALINDI

  Güzergahlarda faaliyet gösteren sürücü kurslarına ait ‘‘Kurs Araçları ve Kursiyerlerin’’ kontrolleri ekiplerimiz tarafından yapılarak, güzergah dışına çıkmaları ve güzergahta seyir eden diğer sürücüleri tehlikeye düşürecek hareketleri izlenmektedir.

  Sürücü kurslarının kullanmış oldukları 7.800 metrelik güzergah, karayolları 13. Bölge Müdürlüğü tarafından işaretlenerek, gerekli tedbirler alınmıştır.

  Bu nedenle, Antalya-Korkuteli karayolunda seyreden sürücülerin dikkati sağlanarak, bu yolda acemi sürücü bulunduğu ve eğitim verildiği belirtilmektedir.

  Güzergahı kullanan sürücülere düşen görevler ise, daha dikkatli ve güvenli araç kullanmaları, bu güzergahta bir zamanlar kendilerinin eğitim gördüklerini ve bu aşamalardan geçtiklerini hatırlamalıdırlar.

  Korkuteli güzergahında araç kullanan yerli ve yabancı sürücülerin, daha dikkatli olmalarını, işaret ve levhalara uymalarını diler, kazasız günler temenni ederim.

  Konuk Yazar

  Ergin İşler

  Antalya Bölge Trafik Şube Müdürü

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı