Ege Haberleri

EGE

  Kurslar ev ekonomisine destek

  Cavit AKGÜN/MUĞLA, (DHA)
  15.04.2016 - 16:05 | Son Güncelleme: 15.04.2016 - 16:08

  MUĞLA’nın Menteşe İlçesi’nde Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde her yıl açılan ebru, dantel, oya, ahşap süsleme, cam süsleme, karate, müzik gibi kurslara katılan kursiyerler el becerilerini geliştirip açtıkları sergiler ile ev ekonomilerine gelir sağlıyor.

  Kurslar ev ekonomisine destek

  CHP’li Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, ücretsiz verilen el sanatları kurslarına katılımın sürekli olarak arttığını belirterek, geleneksel hale gelen kurslarda branş uzmanı hocalardan eğitim alan kursiyerlerin kendilerini geliştirdiklerini kaydetti. Kursiyerlerin kurs boyunca üretip becerilerini geliştirdiğini anlatan Gümüş, "Kurslar sayesinde sosyalleşen çocuklarımız, kötü alışkanlıklardan da uzak duruyor. Ayrıca kurslarımız sayesinde aileler de birbirlerini tanıyor, yeni dostluklar kuruyor ve açtıkları sergiler ile ev ekonomilerine katkı sağlıyorlar" dedi.

  Menteşe Belediyesi tarafından 2015 yılında bin 205 kişiye ücretsiz kurs verildiğini dile getiren Başkan Gümüş, kursları tamamlayan kursiyerlere sertifika verildiğini hatırlatarak, üretilen eserlerin yıl sonunda sergilendiğini belirtti.

  Menteşe Belediyesi tarafından verilen kış kurslarının yılsonu sergisinin 1 Haziran Çarşamba günü saat 17.30’da Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezi’nde açılacağı bildirildi.  Etiketler: Muğla , Menteşe , kurs
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı