Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kürşad Tüzmen: Seçim sonuçları, Türk milletinin demokrasiyi özümsediğini gösterdi

  A.A
  26 Temmuz 2007 - 15:59Son Güncelleme : 26 Temmuz 2007 - 15:59

  Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, seçim sonuçlarının Türk milletinin demokrasiyi özümsediğini gösterdiğini söyledi.

  Tüzmen, partisinin Anamur ilçe teşkilatını, AK Parti Mersin milletvekilleri Zafer Üskül, Ömer İnan ve AK Parti Mersin İl Başkanı Muhammet Gültak ile ziyaret ederek, ilçenin sorunlarıyla ilgili bilgi aldı.

  Ziyaret sırasında, ilçe teşkilatında bulunan ve dördüzleri olan Hatice-Celal Taş çiftinin bebeklerini seven Tüzmen, işsiz babaya iş bulunacağını söyledi.

  Parti binası önünde seçim otobüsünden halka hitap eden Tüzmen, Mersin'de AK Parti'nin oylarını yüzde 100 artırdığını belirterek partililere teşekkür etti.

  Tüzmen, tahriklere rağmen seçimin huzur içinde yapıldığını ifade ederek, “Tüm dünyanın izlediği seçimde hiçbir olay yaşanmaması, seçim sonuçları, Türk milletinin demokrasiyi özümsediğini gösterdi” dedi.

  Seçim zaferinin olgunlukla karşılanması gerektiğini ve bundan sonra kutlama yapmak yerine oy veren vermeyen herkese hizmeti vereceklerini vurgulayan Tüzmen, “Ben Anamur'un bakanıyım. Biz hiçbir zaman Anamur'u il yapma sözü verip sizleri kandırmaya çalışmadık. Siz de zaten bizim dürüstlüğümüze oy verdiniz. Biz Anamur'u dünyaca tanınacak marka bir kent yapmak için çalışacağımızın sözünü verdik” diye konuştu.

  Tüzmen, Mersin-Antalya yolunun yapılıp yapılmayacağını soran bir vatandaşa da “Siz galiba bizim seçimden önceki mitingimize gelmemişsiniz. Biz seçimden önce burada Akdeniz Sahil Yolu'nun yapılacağı sözünü vermiştik. Aynı sözü Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan da Mersin mitinginde verdi. Biz sözümüzün eriyiz. Söz verdik mi yaparız” şeklinde konuştu.
  Muhalefet partilerini de eleştiren Tüzmen, “Bunların bisiklet ehliyeti bile yok, otobüs sürmeye kalktılar. Bunların iktidarından Allah sizleri korudu” dedi.

  Daha sonra Bozyazı ilçe teşkilatını ziyaret eden Tüzmen, seçimlerin ardından köşe yazarlarının açıklamalarında değişiklik olduğunu savunarak, “'Köşe yazarlarını gördünüz. Buz pateni yapar gibiler... Hepsi buzda kıvırır gibi kayıyor. Siz de onlara ders verdiniz. Hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı