Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kürşad Tüzmen mazbatasını aldı

  A.A
  27.07.2007 - 13:35 | Son Güncelleme: 27.07.2007 - 13:35

  Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, partisinin seçimlerde aldığı başarılı sonuçla tüm ülkelerinin Türkiye'ye olan güvenini arttırdığını söyledi.

  Kürşad Tüzmen, AK Parti milletvekilleri Prof. Dr. Zafer Üskül ve Ali Er ile İl Seçim Kuruluna gelerek mazbatasını aldıktan sonra yaptığı açıklamada, centilmence mücadele verdiklerini belirterek, her iki kişiden birinin AK Parti'ye verdiği destekle seçim çalışmaları boyunca söylenenlere gerekli cevabı verdiğini söyledi.

  Mersin'in hak ettiği yere gelmesi için muhalefet milletvekilleriyle ele ele vererek Akdeniz'in en önemli ticaret kenti olması için çalışacaklarını ifade eden Tüzmen, “Mersin, ticaret, turizm, tarım, hayvancılı, sanayi ve taşımacılıkta örnek bir il olacak. Yeni yatırımlar ve projelerle herkesin severek yaşadığı kent olacak” dedi.

  Türk insanının doğru tercih yaptığını, hem kendi içerisinde AK Parti'ye olan güvenini tazelediğini hem de yurt dışında önümüzdeki dönem için çok güzel bir platform oluşturduğunu anlatan Tüzmen, şunları kaydetti:
  “Türkiye genelinde ve Mersin'de gösterilen bu başarı, yabancı sektörlerin yatırımlarını hızlandıracak. Seçimlerde alınan başarılı sonuç, tüm dünya ülkelerinin Türkiye'ye olan güvenini arttırdı. Türkiye artık güven duyulan, istikrarlı bir ülke. Yatırımlar finans sektörleriyle başlar, sonra ağırlıklı olarak üretime dönük olur.”

  Patrondan da çalıştırdığı işçiden de oy aldıklarını ifade eden Tüzmen, “Yani bu çok enteresan. Biz, gençlerden de yaşlılardan da oy aldık. Türkiye'nin her tarafından 81 ilinden iyi oy aldık ve genelde birinci parti olduk. Dolayısıyla Türkiye'yi kucaklayacak bir parti olduk. Eksiklerimiz oldu geçmiş dönemde, ama buna rağmen 5 yıl daha veren halkımıza elimizden geleni yapacağız.”

  MERSİN'DEKİ İHALE YOLSUZLUĞU

  Tüzmen, Mersin Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü ile bağlantısı bulunan “Alabora” adı verilen ihale yolsuzluğu ile ilgili sorulara ise olayın yargıya intikal ettiğini ve yargının gerekli kararı vereceğini söyledi.

  “Adalet mülkün temelidir” diyen Bakan Tüzmen, “Bu adalet burada tesis edilecek. Aramızda ayrık otlar varsa bunlar tamamıyla aramızdan ayrılır. Sonuçta hepimiz yargıya inanmak ve güvenmek zorundayız. Bu yapılan çalışmaların sonucunda haklı da haksız da ortaya çıkar.
  Yasama, yargı, yürütme demokrasinin 3 temel erkidir. Bu 3 erkin çok iyi çalışması lazım. Yargı ergi çok iyi çalışıyor, sonuçta ne çıkarsa herkes bunu kabul edecektir.”

  Prof. Dr. Zafer Üskül de halkın verdiği görevi yerine getirmek için çaba sarf edeceğini belirterek, “Hem Türkiye hem Mersin için hayırlı olsun” dedi.

  Ali Er ise mazbatalarını alan milletvekillerinin en iyi şekilde hizmet üretmek için çaba sarf edeceğini ifade ederek, “Memlekete hayırlı olsun. Güzel günler geliyor” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı