Gündem Haberleri

  Kürşad Tüzmen: Karalama kampanyalarına halk gereken cevabı verdi

  A.A
  25.07.2007 - 14:59 | Son Güncelleme:

  Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, “Seçim öncesi diğer siyasi partilerce seviyesizce yapılan karalama kampanyaları ve ifadelere halk gereken cevabı verdi” dedi.

  Devlet Bakanı Tüzmen, Mersin'in Çamlıyayla ve Tarsus ilçelerinde partilileri ziyaret ederek, desteklerinden dolayı teşekkür etti.
  Türkiye'de her iki vatandaştan birinin AK Parti'ye oy verdiğini belirten Tüzmen, “Bu, aslında sadece Türkiye'nin kendine olan güvenini artırmakla kalmamış, partimize desteğin de artarak devam ettiğini göstermiştir” diye konuştu. Halkın, verdiği oylarla yaptıkları işleri onayladığını ifade eden Tüzmen, şöyle konuştu:

  “Bu kadar karalama kampanyasına rağmen, bizim matemimizi siyaset yapanlara, 'vatanı, ülkeyi satıyor' diyenlere, seçim öncesi diğer siyasi partilerce seviyesizce yapılan karalama kampanyaları ve ifadelere halk oylarıyla gereken cevabı verdi.
  Halkımız, böylesine bir yüksek artış oranıyla partimizin sadece ülkeye değil ülkenin malına ve hizmetine bakarak, ihracat rekorları kırdığını görerek ekonomiyi güçlendirdiğini onaylamıştır. Türkiye, sadece kendi içerisinde değil dünyada da bu önemli başarıyı en iyi şekilde kullanacaktır. Neden derseniz dünya ülkeleri Türkiye'deki seçimi çok yakından takip ediyordu? Türkiye'de seçim öncesi birtakım topluluklara bakıldığında sanki farklı ülkelerin farklı insanları, farklı akımları, farklı bölgeleri gibi gösteriliyordu. Bu durum da ülkemiz insanlarının yanı sıra Türkiye'ye dışardan bakan ülkelerde de soru işaretleri yaratıyordu.”
  Vatandaşların AK Parti'nin istikrarlı bir hükümetle yoluna devam etmesine karar verdiğini belirten Tüzmen, “Bu da batı, doğu, İslam alemi, AB ve tüm dünyada olumlu karşılandı” dedi.

  Kazandıkları zaferi büyük bir olgunlukla sade bir şekilde kutladıklarını bildiren Tüzmen, şunları kaydetti:

  “40 gün 40 gece düğün, bayram yapmayacağız. Çünkü Türkiye'nin kaybedecek ne 40 günü ne de 40 saati var. Vatandaşlarımız oylarını AK Parti'ye vererek demokrasiyi yaşatmak istediler ve bizlerle beraber yola devam kararı verdiler. Bize oy veren, vermeyen tüm kesime ayrım yapmaksızın hizmet vermeye devam edeceğiz. Durmak yok, yapacak çok işimiz var. Her şey Türkiye için.”
  Mersin'den milletvekili seçilen Zafer Üskül de Türk insanının AK Parti'ye güvenini sandığa yansıttığını belirterek, bundan sonra vatana ve millete daha iyi hizmet edebilmek için mücadele edeceklerini söyledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı