ANKARA HABERLERİ

Küresel ısınmaya karşı sağlık timi

Deniz BİLİROĞLU
09.07.2007 - 00:00Son Güncelleme :

Çankaya Belediyesi sıcaklar nedeniyle parklarda dolaşan özellikle yaşlı ve engellilere gezici sağlık hizmeti verilmesini oy birliğiyle karara bağladı.

Deniz BİLİROĞLU

ÇANKAYA Belediyesi sağlık alanında yeni bir projeye imza attı. Belediye meclisi artan sıcaklar nedeniyle parklarda dolaşan özellikle yaşlı ve engellilere gezici sağlık hizmeti verilmesini oy birliğiyle karara bağladı. Küresel ısınmaya bağlı olarak özellikle yaşlı insanların hayati tehlike taşımaları bu insanların sürekli kontrol altında tutulmasını gerekli kılıyor.

SAĞLIK EKİBİ HAZIR

Buradan hareket eden Belediye Meclisi Yaşlılar ve Engelliler Komisyonu ile Sağlık İşleri Komisyonu, ortak çalışma sonucunda bir sağlık ekibinin oluşturulmasını meclis gündemine getirdi. Yapılan oylamada bir sağlık ekibinin kurulması oy birliğiyle kabul edildi.

İLK ADIMI ATTIK

Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, küresel ısınmanın başta insan olmak üzere canlı türlerini ve doğayı yok etme tehlikesini doğurduğunu buna karşı yeterli bir duyarlılığın ise ne yazık ki oluşmadığını dile getirdi.

PROFESYONEL EKİP HİZMET VERECEK

Eryılmaz, artan sıcaklarla birlikte yaşlılar ve engellilerin daha çok sorun yaşadığını bu sorunların önüne geçmek ve yurttaşların dışarıda ve parklarda güvenle dolaşmalarını sağlamak amacıyla bir ekip oluşturacaklarını söyledi. Eryılmaz ekibin duyarlı, eğitimden geçirilmiş uzmanlardan oluşacağını ve küresel ısınmanın insan zihni, bedeni ve yaşam kalitesi üzerindeki olumsuzluklarına karşı ciddi çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Eryılmaz, küresel ısınma ile onun yarattığı güncel problemler üzerine vatandaşları hem bilgilendireceklerini hem de yardımcı olacaklarını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Küresel ısınmaya karşı sağlık timi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

08 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:04
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı