Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kürekte şampiyon Galatasaray oldu

Büyükler Türkiye Kürek Şampiyonası'nda 6 kategoride 3 birincilik elde eden Galatasaray, şampiyon oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Spor Toto Büyükler Türkiye Şampiyonası Kürek Yarışları'nda 6 kategorinin 3'ünü birincilikle tamamlayan Galatasaray Kürek Takımı, ezeli rakibi Fenerbahçe'yi geçerek şampiyon olmayı başardı.

Sapanca Gölü Kırkpınar parkurunda yapılan Büyükler Türkiye Kürek Şampiyonası, bugün yapılan final karşılaşmalarıyla sona erdi.

Yarışların sonunda, “Hafif Kilo Bayanlar” kategorisinde Fenerbahçe, “Hafif Kilo Büyük B Erkekler” kategorisinde Şişecam Çayırova, “Büyük B Erkekler” kategorisinde de Fenerbahçe, birinci olmayı başardı.

Şampiyonanın “Büyük Bayanlar”, “Hafif Kilo Büyük A Erkekler” ve “Büyük A Erkekler” kategorilerinde birinciliği elde eden Galatasaray, bu sonuçların ardından şampiyonluğunu ilan etti.

Düzenlenen ödül töreniyle, şampiyonluk kupalarını Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven'den alan Galatasaraylı kürekçiler, takım halinde suya atlayarak sevinç gösterisinde bulundu.

“Başkanımız Ünal Aysal, bize büyük katkılar sağladı”

Galatasaray Kürek Şubesi Başkanı Emir Turgan,  yaptığı açıklamada, Ünal Aysal'ın Kulüp Başkanı olmasıyla kürek şubesinde önemli değişiklikler yaşadıklarını anlattı.

Şampiyonluktan dolayı gurur duyduklarını ifade eden Turgan, “Büyük mutluluk yaşıyoruz şu anda. Arkadaşlarımız 1 yıllık çalışmalarının emeğini şampiyon olarak aldı. Yarışlar gerçekten çok çekişmeli geçti. Şampiyonluğu da hak ettik” dedi.

Turgan, yarışlarda ezeli rakipler Fenerbahçe ile mücadele ettiklerini ancak bu çekişmenin arkadaşça geçtiğini dile getirdi.

Kürekte daha profesyonel çalışmaların yapılması gerektiğine dikkati çeken Turgan, “Eski bir kürekçi olan Başkanımız Ünal Aysal, bize büyük katkılar sağladı. Yeni teknelere getirerek gücümüze güç kattı. Bu da motivasyonumuzu bir kat daha artırdı. Geçen sene elimizden kaçan şampiyonluğu bu şekilde elde ettik. İnşallah bundan sonra profesyonel bir kadroya bırakmak istiyorum. Çünkü hepimizin işleri var. Ancak desteklerim hiç bitmeyecek.”

“Ezeli rekabet sudan çıkınca dostluğa dönüştü”

Kupa töreni sonrası açıklama yapan Federasyon Başkanı İşseven, yarşların güzel geçtiğini anlatarak, şunları kaydetti: “Hava şartları çok uygundu gerçekten. Bu da yarışların daha da çekişmeli olmasını sağladı. Galatasaray'ı tebrik ediyorum. Gerçekten iyi hazırlanmışlar. Bu ezeli rekabet burada da yaşandı. Ama iki kulübün dostluğu bu yarışlarda ön plana çıktı. Tüm sporcuları ve kulüp yöneticilerini tebrik ediyorum. Suyun üzerinde geçen ezeli rekabet sudan çıkınca dostluğa dönüştü.”

Bunları da Beğenebilirsiniz