KASTAMONU HABERLERİ

Küre İlçesi’nde Köylere Hizmet Götürme Birliği (KÖYDES) Meclisi İkinci Toplantısı Yapıldı

IHA
28.09.2015 - 16:24Son Güncelleme : 28.09.2015 - 16:25

KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ (KÖYDES) MECLİS TOPLANTISININ İKİNCİSİ KÜRE HALK EĞİTİM TOPLANTI (HEM) SALONU’NDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.(MUHAMMED KÖMEÇOĞLU - KASTAMONU / İHA )

IHA

Köylere Hizmet Götürme Birliği (KÖYDES) Meclis toplantısının ikincisi Küre Halk Eğitim Toplantı (HEM) Salonu’nda gerçekleştirildi.
Küre Kaymakamı Nesim Işık başkanlığında gerçekleşen toplantıya İl encümenleri Muzaffer Gülsoy,Mustafa Canbaz, İlçe Özel İdare Müdürü İsmail Güven ve 34 köy muhtarı katıldı .6 ayda bir gerçekleştirilen toplantı da Kaymakam Işık, ‘’Evde Bakım Projesi’’ ne önem verileceği belirterek eskisi gibi köylerde gençlerin kalmadığını bayramlar dışında 10 ayda bir yaşlılara ziyaret gerçekleştirildiğini söyleyerek bu proje ile kurum amirleri ile her ay belirlenecek köy ve adrese ziyaret yapılacağını ifade etti.
Köy yollarında 51,3 kilometrelik 1. kat asfalt çalışmalarını gerçekleştirildiğini belirten Işık ilçe de metvcut 4 köy grup yollarında da çalışmaların yapıldığını söyledi. 2016 yılında ki çalışmalarda ise bu yapımı gerçekleştirilen 1.kat asfalta 2,kat asfalt çalışmalarını eklemenin bu dönemin asıl amaçlarından olduğunu belirten Işık, ‘’ İkinci kat asfalta önem vereceğiz’’ dedi. İlçe Özel İdare Müdürü İsmail Güven’in 2015 yılı çalışmaları ve 2016 yılı çalışmaların da yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdiği toplantıda, bir diğer husus olarak köylerdeki su depolarının bakımı ve temizliği ele alındı. Küre Kaymakamı Işık ,34 köy de 127 tane su deposunun yer aldığı ve bunların yapılan inceleme sonrasında bakım ve temizliğinin önem arz ettiği belirtilerek bu çalışmalarda ise muhtarlara önemli görevlerin düştüğünü ifade etti.
Yine çalışmalarda bir diğer hususun köy yolları ve bakımının önem arz etmesi olacağını dile getiren Işık, yüklü tonaj araçlarının da köy yollarının bozulmasında etkilerinin olduğunu özellikle kesim yapılan yollarda kendilerine bilgi verilmesi konusunda uyarılarda bulunduğu toplantı, 2016 yılında ki çalışmaların değerlendirilmesi sonrasında dilek ve temennilerle son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Küre İlçesi’nde Köylere Hizmet Götürme Birliği (KÖYDES) Meclisi İkinci Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 16 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Küre İlçesi’nde Köylere Hizmet Götürme Birliği (KÖYDES) Meclisi İkinci Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

  KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:40
  • Guneş
   06:22
  • Öğle
   12:50
  • İkindi
   16:16
  • Akşam
   18:55
  • Yatsı
   20:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı