Gündem Haberleri

  Kurban vurgunu sanıkları mahkemeye sevkedildi

  Fevzi Kızılkoyun - ANKARA / DHA
  23.12.2009 - 14:03 | Son Güncelleme:

  'Kurban bağışı kesim ihalelerinde yolsuzluk yapıldığı' iddiasıyla 7 ilde başlatılan operasyonlarda gözaltına alınan 63 kişiden 31'i tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye sevk edilen sanıklar arasında Deniz Feneri Derneği Başkanı Mehmet Cengiz, Mehmetçik Vakfı Başkanı Salih Güloğlu, LÖSEV Başkanı Üstün Ezel ve Ankara Ticaret Borsası Başkanı Faik Yavuz da bulunuyor.

  İŞTE GÖZALTINA ALINAN SANIKLAR

   

  KURBAN VURGUNU SANIKLARI ADLİYEDE / WEB TV       

   

  Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 7 ilde eş zamanlı başlatılan 'Kurban Operasyonu'nda gözaltına alınan 63 kişiden 4'ü emniyetteki sorgulamalarının ardından, 28 kişide soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Kocabey tarafından serbest bırakıldı. Serbest kalanlar  arasında Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Osman Yıldırım da yer alıyor. Aralarında Deniz Feneri Derneği Başkanı Mehmet Cengiz, Mehmetçik Vakfı Başkanı Salih Güloğlu, LÖSEV Başkanı Üstün Ezel ve Ankara Ticaret Borsası Başkanı Faik Yavuz ile 2 noter vekili ve bir imamında bulunduğu 31 kişi ise bugün tutuklanmaları istemiyle mahkemeyesevk edildi.

   

  Sanıkların 'ihaleye fesat karıştırmak', 'nitelikli dolandırıcılık've 'sahtecilik' suçlarından mahkemeye sevk edildikleri öğrenildi. LÖSEV Başkanı Dr. Üstün Ezer emniyet müdürlüğü çıkışında yaptığı konuşmada, gerekli bilgi ve belgeleri polise ilettiklerini, suçlamaları kabul etmediklerini ve açıklamayı daha sonra yapacaklarını söyledi.

   

  Ankara, Sakarya, Isparta, Balıkesir, Erzurum, Gaziantep ve Diyarbakır illerini kapsayan operasyonda sanıkların kesilmemiş kurbanı kesmiş göstererek yaklaşık 40 milyon TL vurgun yaptığı belirtildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı