ERZURUM HABERLERİ

Kurban Allah’a Teslimiyettir

IHA
23.09.2015 - 11:35Son Güncelleme :

MEMUR SEN ERZURUM İL TEMSİLCİSİ ABDULLAH DUMAN

IHA

Memur Sen Erzurum İl Temsilcisi Abdullah Duman, Kurban Bayramı’nın tüm İslam Alemi’ne huzur, barış ve birlik beraberlik getirilmesini temenni ederek, “Kurban, Allah’a teslimiyetin ifadesidir. Ancak bu teslimiyet sadece Rabbimize olmalıdır” dedi.
Memur Sen Erzurum İl Temsilcisi Abdullah Duman, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Duman, Kurban Bayramı’nın çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, “Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Kurban Bayramı günleri, Hz. İbrahim’in duasıyla müminlerin tek yürek, tek vücut oldukları, aynı iman ve aynı ruhla ibadetlerini yerine getirdikleri ve bu şuurla neşe doldukları mübarek vakitlerdir. Kurban, Allah’a teslimiyetin ifadesidir. Ancak bu teslimiyet sadece Rabbimize olmalıdır. Bugün üzerinde durmamız gereken, teslimiyetimizi ne kadar Rabbimize yöneltmekte olduğumuzdur” dedi.
Duman mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bugün muhasebesini yapmamız gereken nefislerimizin zafiyetlerine, heva ve heveslerimize ne kadar esir olduğumuzdur. Teslimiyet ruhundan yoksunlaştıkça Müslümanların hangi belalarla, hangi fitnelerle, hangi desiselerle karşılaştığı, bunların neticesinde Allah’ın lütfettiği kurban kanı yerine nice mümin kanının aktığı artık fark edilmelidir. Bunun içindir ki, kesilen her kurban, akan her kurban kanı, yüzyıllar boyunca varlığımızın bekası için verdiğimiz kurbanları hatırlatmalı, yüreklerimizi bu ateşle yakmalı, önümüzü kuvvetli bir ışıkla aydınlatmalı ve müminlerin kanlarının akmasını önlemeli, İslâm coğrafyasında akan kan ve gözyaşını dindirmelidir. Kurban Bayramı müminleri birliktelik şuuruna erdirmeli, mümin gönüller İslam’ın barış mesajını kavramalı ve ‘ancak müminler kardeştir’ düsturunca kardeş ve ümmet olma bilincine ermelidir. Ülkemizde yaşanan ve milletimizi derinden yaralayan hadiselerin yaşandığı bu günlerde birlik ve beraberliğimizin korunmasının önemini bir kez daha anlamalıyız, vatanımız uğruna şehit olan kardeşlerime Allah’tan Rahmet, ailelerine ve Aziz Türk Milletine Başsağlığı diliyorum. Mübarek topraklarda Hac Farizasını yerine getirirken yaşanan elim kaza nedeniyle vefat eden vatandaşlarımıza ve diğer ülke vatandaşlarına Cenab-ı Allah’tan Rahmet, yaralananlara geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin, yurt dışındaki millet varlığımızın, gönül coğrafyamızın ve Türk-İslâm âleminin mübarek Kurban Bayramlarını tebrik ediyor; bayramın başta ülkemiz olmak üzere Âlem-i İslâm’ın ve topyekûn insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Kurban Allah’a Teslimiyettir hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Eylül 2015 tarihinde saat 11 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kurban Allah’a Teslimiyettir haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:36
 • Guneş
  07:23
 • Öğle
  12:22
 • İkindi
  14:45
 • Akşam
  16:59
 • Yatsı
  18:34
Sayfa Başı