Gündem Haberleri

  Kurban

  Hürriyet Haber
  06.06.2013 - 15:09 | Son Güncelleme:

  Kurban, 14 Haziran Cuma akşamı Favela'da sahne alacak.

  1995 yılında Outside adı ile kurulan ve bu isim altında İngilizce şarkılar çalan grup 1997 yılında ismini Kurban olarak değiştirdi ve aynı yıl Roxy Müzik Yarışması' na katılarak 3.oldu. 1999 yılında Metallica' nın Ali Sami Yen Stadı'nda verdikleri konserde alt grup olarak yer alıp, Metallica' dan önce çok başarılı bir konser verdiler.

  1999 yılının Mart ayında ilk albümleri olan Kurban' ı piyasaya sürdüler. Ardından eski gitaristleri Umut Gökçen' in Amerika' ya göçmesi ile gitarist değiştirdiler ve son iki albümde yer alan Özgür Kankaynar ile yola devam kararı aldılar. Sert ve İnsanlar albümleri ile müzik hayatlarına kaldıkları yerden devam ettiler.

  Son büyük canlı performanslarını ROCKİSTANBUL 2005'te Megadeth' in alt grubu olarak yaptılar. Grup Haziran 2005 itibariyle, tüm yükün Deniz Yılmaz' ın üzerine binmesi ve son albümleri İnsanlar' ın bir ayda sadece 25.000 kopya satması sebebiyle dağıldığını açıkladı. Ayrı ayrı devam ettikleri müzik kariyerlerine 31 Aralık 2006 tarihi itibariyle tekrar bir araya gelerek son veren grup tekrar birleşmelerinin ardından, 2007 nin ilk aylarında turneye çıktı. Deniz Yılmaz' ın askere gitmesi sebebiyle 25 Şubat 2007' den sonra 15 aylık bir ara veren KURBAN, 2008 Mayıs ayında askerlik sonrası tekrar bir araya gelerek konserlerle dinleyicileri ile hasret gidermiş ve yeni albüm çalışmasına yönelerek 2010 yılının Mart ayında "Sahip" isimli albümünü yayınlamıştır.

  Kısa bir süre önce sözlerini Deniz Yılmaz'ın yazdığı, bestesini ise Deniz Yılmaz ile Kerem Tüzün'ün yaptığı 'Usulca' şarkısı ile hayranlarına sürpriz yapan grup, şarkının klibini de eş zamanlı olarak yayınladı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı