Dünya Haberleri

  Kurbağalardan balıklara ve 7 Cüceler’e tecavüz girişimi

  Hürriyet Haber
  15.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İNGİLTERE'nin Dorset bölgesi alışılmadık bir ‘ekolojik ve seksolojik’ olaya tanık oluyor. Bölgede yaşayan erkek kurbağalar, henüz açıklanamayan bir sebeple, kırmızı balıklara, bahçelerdeki 7 Cüce heykellerine ve hatta yeşil renkli lastik çizmelere tecavüze kalkışıyor.

  The Times gazetesinin haberine göre, Dorset Tabii Parkı basın sözcüsü Zoe James şu açıklamayı yaptı:

  ‘Bu yıl dişi kurbağa sayısında açıklanamayan bir azalma var. Erkekler güç durumda. Dorset’in farklı bölgelerinden gelen veteriner raporlarına göre, erkek kurbağalar cinsel ilişkiye girmeye çalıştıkları birçok kırmızı balığın ölümüne sebep oldu. Bir bahçıvan da erkek kurbağaların ayağındaki yeşil rekli lastik botlara saldırdığını söyledi.'

  Aynı habere göre, Nigel Cowlins isimli bir İngiliz de bahçesinin 160 kadar erkek kurbağanın istilasına uğradığından şikayet ederek şu bilgiyi verdi:

  ‘Bu kurbağalar bahçemdeki cüce heykeline taktı. Dişi kurbağa sanıp saldırıyor, başarılı olamayınca da zıplaya zıplaya uzaklaşıyorlar’.

  Uzmanlar, dişi kurbağa sayısındaki azalmanın iklim değişikliklerinin ve global ısınmanın sonucu olabileceğini düşünüyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı