« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kuranyi restleşmesi

Schalke 04, Appiah’a talip olup 4 milyon Euro teklif etti. Fenerbahçe de Alman Kulübü’nden Halil Altıntop ve Kuranyi’yi kadrosuna katmak istediğini bildirdi.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
"Kuranyi 27 milyon Euro’ya serbest kalır" maddesi öne sürülünce, F.Bahçe, Schalke’ye "Appiah da Kuranyi kadar değerlidir" diyerek bedel teklif etmedi.

FENERBAHÇE Kulübü ile Alman temsilcisi Schalke 04 arasında transfer restleşmesi yaşanıyor. Sarı lacivertli kulüp dün internet sitesinde Schalke’den Halil Altıntop ile Kevin Kuranyi’yi transfer etmek isteğini resmen açıklarken, Alman Kulübünün de kendisinden Ganalı yıldız Stephan Appiah’ı istediğini belirtti. Fenerbahçe, Schalke’nin Appiah için kendilerine 4 milyon Euro bonservis bedeli önerirken, Kuranyi için sözleşmesindeki "27 milyon Euro’ya serbest kalır" maddesini öne sürünce "Appiah da Kuranyi kadar değerlidir" yanıtı verdiğini açıkladı.

Karşılıklık talepler

Schalke yöneticisi Andreas Müller’in önce Appiah ile ilgili kulübe telefonla başvurduğunu kurumsal yapı gereği yazılı bir talep gerektiğinin belirtilmesi üzerine resmi bir başvurunun geldiğini belirten Fenerbahçe’nin açıklamasında şöyle denildi:

"Schalke yönetimi kulübümüze yazılı olarak başvurmuş ve oyuncumuz Stephan Appiah’ı transfer etmek istediklerini ve bonservis bedeli olarak 4 milyon Euro önerdiklerini bildirmişlerdir. Verilen resmi yanıtta kulübümüz Schalke’nin oyuncularından Kevin Kuranyi ve Halil Altıntop ile ilgilendiği ve transfer etme isteği yazılı olarak iletilmiştir.

Bedel teklif etmedik

Schalke yönetiminden Andreas Müller, Kuranyi’yi satmayı düşünmediklerini, ancak kontratında yer alan maddeye göre 27 milyon Euro bedelle serbest kalacağını belirtmiştir. Gelinen son noktada kulübümüz Schalke’ye verdiği yanıtta Fenerbahçe ile 2010 yılına kadar sözleşmesi olan Appiah’ın da Kuranyi kadar değerli bir oyuncu olduğunu kendilerine net bir şekilde belirtmiş ve Kuranyi’nin transferi için herhangi bir bedel teklif etmemiştir."

Kuranyi
için bir bedel önermeyerek Appiah ile takasını düşünen Fenerbahçe Kulübü, Ganalı futbolcu konusunda İngiliz Kulübü West Ham’dan ise kendilerine ulaşmış bir talep olmadığını belirtti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler