« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kuranyi kadroda olmayacak

Alman Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw, Schalke 04'te oynayan ve bu sezon attığı gollerle dikkatleri üzerine çeken Kevin Kuranyi'nin 2010 Dünya Kupası'nda milli takımı kadrosunda yer almayacağını bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Alman Futbol Federasyonu (DFB) tarafından yapılan açıklamada, Löw'ün Kuranyi'yi telefonla arayarak Güney Afrika'da düzenlenecek olan 2010 Dünya Kupası için oluşturulacağı Alman milli takımının genişletilmiş kadrosunda yer almayacağını söylediği belirtildi.

Löw, Dünya Kupası için kadronun oluşmasında farklı düşünce içinde oldukları sonucuna vardıklarını, bunu iyi bir sezon geçiren ve profesyonel olarak iyi karakterli birisi olan Kuranyi'ye tüm açıklıkla ifade ettiğini belirtti.

Kuranyi, 2008 yılının Ekim ayında disiplinsizlikten dolayı Löw tarafından kadro dışı bırakılmıştı.

Löw, ise bu konunun kadro seçiminde bir rol oynamadığını kaydetti. Almanya'daki bir çok futbol otoritesi, Löw'ün Kuranyi'yi yeniden milli takıma çağırmasını istemişti.

Dünya Kupası için Alman mili takımının genişletilmiş kadrosunu 6 Mayıs Perşembe günü açıklayacak olan Löw'ün, 23 kişilik kesin kadroyu da 1 Haziran'a kadar açıklaması gerekiyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz