Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kuran Kursları için futbol turnuvası

  Nezir GÜNEŞ/MARDİN, (DHA)
  09 Ağustos 2009 - 13:49Son Güncelleme : 09 Ağustos 2009 - 13:49

  MARDİN Müftülüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü (GSGM), Kuran Kursları'na ilgiyi artırmak ve gençlerin moral motivasyonunu sağlamak için futbol turunvası düzenlendi.

  Turnuvanın ilk gününde yedek oyuncular takımlarının kazanması için dua etti. İmam Selahattin Saitoğlu, turnuva ile kurslara cami ve Kuran Kursunu sevdirmeyi hedeflediklerini söyledi.

  Müftülük ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, kentte Kuran Kursları'na giden öğrencilerin katıldığı 12 takımlı futbol turnuvası düzenledi. Mardin 21 Kasım Stadyumu'nda düzenlenen turnuvanın açılış konuşmasını yapan Şeyh Çabuk Camii imamı Selahattin Saitoğlu, öğrencilere şiddet ve küfür konusunda uyarıda bulundu. Saitoğlu, “Turnuva ile kurslara katılan öğrencilere cami ve Kuran Kursunu sevdirmeyi hedefliyoruz. Kuran Kursları arasında sevginin, tanışmanın ve kaynaşmanın da sağlanmasını amaçlıyoruz” dedi.

  Mardin GSGM İl Müdür Vekili Mehmet Fidan, Kuran kursları öğrencilerinin katıldığı turnuva sayesinde, öğrencilerin motivasyonunun arttığını, böylelikle kurslara rağbetin en üst seviyeye getirildiğini söyledi.

  Bazı öğrenci velilerinin çocukların Kuran kursuna gitmesinden dolayı futbol oynamasına karşı çıktığını söyleyen Fidan, “Velilerimiz unutmasın ki bu çocuklarımız derslerinin haricinde sosyal ve sportif faaliyetlere katılarak daha çok başarılı oluyorlar” dedi.

  Turnuva heyecan içinde geçerken, Hatuniye Camii Kuran Kursu'nun yedek oyuncuları takımlarının başarısı için saha kıyısında dua ettikleri görüldü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı