« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Kuralları sadece takımlar belirlemeli"

Bernie Ecclestone, yeni Concorde Anlaşması'nı sonlandırmaya yakınlaştığı bu günlerde, geleceğin teknik kurallarının lider takımlar tarafından hazırlanması gerektiğini öne sürdü.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Şu anki durumda kurallar FIA Teknik Çalışma Grubu, Formula 1 Komisyonu ve Dünya Motor Sporları Konseyi sürecinden sıkı kontrollerden geçiyor ama Ecclestone, gelecekte yeni bir düzenlemeye gidilebileceğini işaret etti.

Daily Mail'e konuşan Ecclestone, daha iyi şartlar bekleyen Mercedes de dâhil olmak üzere bütün takımların, yeni Concorde'da yönetim kurulunda olduğunu ifade etti.

Ecclestone: "Tama anlamlı anlaşma. Avukatlarla konuşuyoruz 'Beden şu, bu kelimeyi kullandın'... Tipik avukatlar ama her şey yolunda. Ticari olarak iş tamam"

Kuralların belirlenmesindeki yeni süreç için Ecclestone: "Şimdi yapmamız gereken, teknik kuralların nasıl hazırlandığına bakmak. Bunu yapacak olanlar (kuralları hazırlayacaklar) takımlar olmadı; tabi bütün takımlar değil"

"Ortaya para koyan onlar, FIA değil. Ne yapılacağına karar verecekler, burada kalacak Ferrari, McLaren, Red Bull, Mercedes ve belki de Williams gibi takımlardır."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler