Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kuralını bozdu

  Hürriyet Haber
  29 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 29 Şubat 2000 - 00:01

  Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde ‘‘Ben oralara gitmem’’ diyerek 5 yıldızlı otelleri boykot eden İçişleri Bakanı Tantan, ‘‘Organize Suçların Finans Kaynakları’’ konulu toplantı için bu kuralından vazgeçti. Tantan, dün 5 yıldızlı Çırağan Oteli'ndeki toplantının açılış konuşmasını yaptı.

  İÇİŞLERİ Bakanı Sadettin Tantan, ‘‘5 yıldızlı otellere gitmem’’ kuralını bıraktı.

  Tantan, Fatih Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde, beş yıldızlı otellerdeki törenlere katılmıyor ve bu tür taleplerde bulunanlara da, ‘‘Lüksü sevmem. 5 yıldızlı otele de girmem’’ diyerek, reddediyordu.

  Bakan olduktan sonra da bu tavrını sürdüren Sadettin Tantan, kendi kendine koyduğu bu kuralı, dün Organize Suçların Finans Kaynakları konulu panel için bozdu. İçişleri Bakanı Tantan, İstanbul'un 5 yıldızlı ve en lüks otellerinden Çırağan Oteli'ndeki panele katılıp, açılış konuşmasını yaptı.

  Panele İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, İstanbul Valisi Erol Çakır, İstanbul Emniyet Müdürü Hasan Özdemir, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Emin Arslan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Ferzan Çitici, İstanbul DGM Başsavcısı Erdal Gökçen, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Tahiroğlu, Alman Polis Eğitim Enstitüsü (PFI), Alman Federal Kriminal Dairesi (BKA) ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, Ankara, İstanbul, İzmir Emniyet Müdürlükleri'nden 38, Jandarma Genel Komutanlığı, Sermaye Piyasası Kurulu, MASAK ve Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu, Bakanlar Yeminli Murakıpları Kurulu ve Galatasaray Üniversitesi'nden öğretim üyeleri ile birlikte toplam 75 uzman katıldı.

  Bu arada, verilen arada İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, İstanbul Valisi Erol Çakır, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Ferzan Çitici, İstanbul DGM Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Gökçen ve Ord. Prof. Dr. Sulhi Dönmezer, hatıra fotoğrafı çektirdiler. Panele arada gelen Adnan Oktar'ın avukatı Erdağ Abakay, davetiyesi olmadığı gerekçesiyle toplantıya alınmadı, Sedat Peker'in avukatı Bülent Kılıç, toplantıyı izledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı