Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kurada o çıkmadı diye mi uyduruyor

  Hürriyet Haber
  09.01.2002 - 02:09 | Son Güncelleme:

  Kendisi hakkında daha önce de böyle saçma sapan şeyler söylediğini belirttiği Atıf Yılmaz'ı sadece araya hatırlı kişiler girdi diye dava etmediğini söyleyen Jale Öz ‘‘Kurada o çıkmadı diye mi böyle yapıyor? Benden bir alacağı vardı alamadı. Bu yaştan sonra alamayacağı için de sussun’’ dedi.

  Ünlü yönetmen Atıf Yılmaz'ın, anılarını yazdığı kitabında bir dönemin ünlü oyuncusu Vahi Öz'ün eski eşi Jale Öz hakkında, ‘‘Kadın da zaten teşne, hafifmeşrep bir kadındı. Yılmaz'la (Güney) bunlar başladılar fingirdemeye’’ demesi ortalığı karıştırdı. Atıf Yılmaz'ın, bir film çalışması sırasında Vahi Öz'ün karısıyla yatmak için aralarında kura çektiklerini, kuranın da Yılmaz Güney'e çıktığını söylemesi, Jale Öz'ü kızdırdı. Öz, Atıf Yılmaz için, ‘‘Herhalde aklından zoru var’’ dedi.

  Dava edecektim

  Son olarak Kerem Alışık ve Sibel Turnagöl'le birlikte ‘‘Günah’’ dizisinde rol alan Jale Öz, Atıf Yılmaz için, ‘‘Biliyorum o manyağı. Benim hakkımda yazdıklarından sonra onun için sadece ‘deli' diyorum.’’ dedi. Atıf Yılmaz’ın sözlerini hayretle karşıladığını dile getiren Öz, daha önce de böyle saçma sapan şeyler yazıldığını belirterek, ‘‘Dava edecektim, araya hatırlı birileri girdi, o yüzden vazgeçtim’’ açıklamasını yaptı.

  Şerefimle oynamasın

  ‘‘Kurada o çıkmadı diye mi böyle yapıyor’’ diyen Jale Öz sözlerine şöyle devam etti: ‘‘Bu adam gündeme gelmek istemesinin yanı sıra beni elde edememenin kırgınlığını atamamış üzerinden galiba. Böyle bir şey olabilir mi? İnsan rüyasında görse inanmaz böyle bir şeye. Böyle bir olayın benimle ne alakası var. Atıf Yılmaz'ın avukatıyla da bu konuyu görüşmüştük. Avukatı yalvardı, ‘Ne olur, mahkemeye vermeyin' diye. Herhalde bunun aklından zoru var. Böyle bir şey için açıklama yapmam bile mümkün değil. Ne istiyor, ben anlamadım ki... Ben de şok oldum. Nasıl bir şey bu. Deli mi, divane mi? Çok terbiyesiz bir adam, ne istediğini söylesin de ona göre davranalım. Ben ekmeğimin peşindeyim. Benim şerefimle oynamasın. Çocuklarım, torunum var. Bütün bu olup bitenlerin sebebini anlamak istiyorum. Benden bir alacağı vardı alamadı. Bu yaştan sonra alamayacağı için de sussun. Ölülerle uğraşmasın...’’
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı