« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kurada 2 zayıf 2 güçlü

UEFA Avrupa Ligi’nde Play-off Turu kuraları bugün saat 14.30’da İsviçre’nin Nyon kentinde çekilecek. F.Bahçe ile G.Saray seribaşı oldukları için zayıf, Trabzonspor ile Sivas seribaşı olmadıkları için güçlü takımlarla eşleşecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
ŞAMPİYONLAR Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’ndeki Play-off Turu kuraları bugün çekilecek ve Avrupa kupalarındaki 4 temsilcimizin rakipleri belli olacak. İsviçre’nin Nyon kentinde saat 13.00’te önce Şampiyonlar Ligi eşleşmeleri gerçekleşecek. Saat 14.30’da ise UEFA Avrupa Ligi kuralarıyla Fenerbahçe, Galatasaray, kupaya bu turda katılan Trabzonspor ile 3. eleme turunda Şampiyonlar Ligi’nden elenen Sivasspor’un rakipleri belirlenecek. Kura çekimini, Futbol Smart ve Eurosport naklen yayınlayacak.

İlk maç 20 Ağustos’ta

76 takım Avrupa Ligi Play-off Turu kurasında 10’arlı 6 grup ile 8’erli 2 gruba bölünerek eşleşecekler. 10’arlı her grupta 5 seribaşı ve 5 seri başı olmayan, 8’erli gruplarda ise 4 seribaşı 4 seribaşı olmayan takım yer alacak. Gruplardaki seribaşı olan ile olmayan takımlar eşleşecek. Fenerbahçe ile Galatasaray kuralarda seribaşı takımlar gruplarında yer alıp kolay takımlarla, Sivasspor ile Trabzonspor ise seribaşı olmayan torbalarda yer alıp seribaşı olan Werder Bremen, Villarreal, Roma, PSV, Shakhtar Donetsk, Zenit, Ajax, Aston Villa, Valencia, Everton gibi güçlü takımlarla eşleşebilecek.

UEFA Avrupa Ligi Play-off Turu’nda ilk maçlar 20 Ağustos, rövanşları ise 27 Ağustos’ta oynanacak. Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcimiz Beşiktaş’ın mücadele edeceği gruplardaki rakipleri ise 27 Ağustos’taki kura ile belirlenecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz