VAN HABERLERİ

Kur’an Kurslarındaki Çocuklar Sağlık Taramasından Geçirildi

IHA
25.07.2015 - 17:29Son Güncelleme :

VAN HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YAZ KUR'AN KURSLARINA GİDEN ÇOCUKLAR SAĞLIK TARAMASINDAN GEÇİRİLDİ.

IHA

Van Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Yaz Kur’an Kurslarına giden çocuklar sağlık taramasından geçirilirken, çocuklara etkinlikler sonunda ise diş macunu ve diş fırçası dağıtıldı.
Van Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikte Toplum Sağlığı Hizmetleri Şube Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı tarafından Edremit Müftülüğü’ne bağlı TOKİ Erdem Kent Kur’an Kursu ve Tuşba Akabe Kur’an Kursu’na giden çocuklar sağlık taramasından geçirildi. Uzmanlar kendi alanları ile ilgili özellikle ağız ve diş sağılı başta olmak üzere diğer sağlık konularında çocukları bilgilendirdi. Uygulamalı eğitimlerin verildiği etkinliklerde, çocuklarda eğitimlere katılarak, neler yapılması gerektiği konularında arkadaşlarına bilgiler sunuyor. Kuran kursu öğreticilerinin de yer aldığı etkinlik renkli geçerken, çocuklar zaman zaman eğlenmeyi de ihmal etmediler.
Konu ile ilgili açıklama yapan Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri amaçlarının yaz tatili boyunca il ve ilçelerdeki kuran kurslarını ziyaret ederek, eğitim gören öğrencilere genel sağlık taraması yaptırmak olduğunu belirterek, “Yapılan eğitimler sonunda tespit edilen sorunlar için ailelere bilgi notu gönderilerek ilgili uzmanlara yönlendirmeler sağlanmaktadır. Ağız ve diş taraması da yapılarak tespit edilen sorunlu diş ve diş eti hastalıklarıyla ilgili bilgilendirmeler yapılıp gerekli birimlere yönlendirilmektedir. Ayrıca eğitimlerimiz sonunda öğrencilerimize diş fırçası ve macunu dağıtmaktayız. Böylelikle diş fırçalama alışkanlığı kazandırılması sağlanması hedeflemekteyiz. Sağlık taramamız sadece ağız ve diş sağlığı ile sınırlı değil. Bu konuda yanlış anlaşılmasın. Biz obezite, dengeli beslenme, bulaşıcı hastalıklar, temizlik ve hijyen gibi konularda eğitimler vermekteyiz. Uzmanlarımızca bu konular detayları ile birlikte çocuklarımıza anlatılmakta ve uygulamalı bir şekilde gösterilmektedir. Yaz tatili bitinceye kadar da bu sağlık taramalarımız devam edecektir” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Kur’an Kurslarındaki Çocuklar Sağlık Taramasından Geçirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kur’an Kurslarındaki Çocuklar Sağlık Taramasından Geçirildi haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   04:38
  • Guneş
   06:15
  • Öğle
   12:02
  • İkindi
   15:04
  • Akşam
   17:28
  • Yatsı
   18:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı