TEKİRDAĞ HABERLERİ

Kur’an Hayat Olsun

IHA
28.10.2015 - 10:33Son Güncelleme :

ÇORLU MÜFTÜLÜĞÜ'NCE HAZIRLANAN 'KUR'AN HAYAT OLSUN' PROJESİ ÖĞRENCİLERE SUNULDU

IHA

Tekirdağ’a bağlı Çorlu Müftülüğü’nün üretip alt yapı çalışmalarını yaptığı ’Kur’an Hayat Olsun’ Projesi Çorlu İlçe Müftüsü Adem Gülmek ve Çorlu İlçe Müftülüğü Vaizi Mehmet Bağcı tarafından öğrencilere sunuldu.
Çorlu İmam-Hatip Ortaokulu Mescidi’nde düzenlenen program, Çorlu İlçe Müftülüğü Vaizi Mehmet Bağcı’nın açılış konuşması ile başladı. Kur’an Hayat Olsun projesinin görsel ayağını oluşturan ve İslam’a ait hayati ehemmiyetteki değerler ve bu değerlere yeterince sahip çıkılamamasının neticesi olarak karşılaşılabilinecek sorunlar ve toplumsal buhranlarla alakalı fotoğraf, bilgi ve karikatürlerin yer aldığı slayt gösterisiyle devam eden program ’Kur’an ile Tanışmak ve Arkadaş Olmak’ ana teması ekseninde devam etti.
Programda yaptığı konuşmalarda Müftülük makamı ve görevleri hakkında öğrencileri bilgilendiren İlçe Müftüsü Adem Gülmek, "Kur’an Hayat Olsun projemiz kapsamında sizlere Kur’an-ı Kerim hediye etmek üzere huzurunuzda bulunuyoruz. Kur’an ile hepiniz zaten tanışıyorsunuz. Ancak hediyelerinizi aldıktan sonra artık ’Kur’an ile Arkadaş Olma’ yolunda ilerlemeye gayret edeceğiz" dedi.
Çorlu İmam-Hatip Ortaokulu Müdürü Yahya Kemal Çolak ise Kur’an Hayat Olsun projesinin İmam-Hatipli öğrencilerle paylaşılmasından duyduğu memnuniyetini dile getirerek başta İlçe Müftüsü olmak üzere projede emeği geçen herkese teşekkür etti.
Program sonunda katılımcı öğrencilere toplam bin 119 adet Kur’an- Kerim hediye edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Kur’an Hayat Olsun hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 10 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kur’an Hayat Olsun haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı