Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Küpeli Dağı ile Cehennem Deresi’nde operasyon

  Ramazan İMRAĞ/CİZRE (Şırnak), (DHA)
  07.05.2010 - 16:24 | Son Güncelleme:

  MARDİN’in Dargeçit İlçesi’ndeki Kuşluca Jandarma Karakolu’na dün akşam 1 askerin yaralandığı saldırıdan sonra Küpeli Dağı’na kaçan PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyon başlatıldı. Sikorsky helikopterleri ile operasyon alanlarına jandarma özel harekat birlikleri indirilirken, Kobra helikopterleri ile teröristlerin saklanabileceği alanları bombalandı.

  Dargeçit’teki Kuşluca Jandarma Karakolu’na saldıran teröristlerin Küpeli Dağı’na kaçtığı istihbaratını alan Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’na bağlı birlikler, PKK’lıları Güçlükonak bölgesinde çembere almak amacıyla geniş çaplı operasyon başlattı. Şırnak’tan kalkan Sikorsky helikopterler ile Küpeli Dağı’na çok sayıda jandarma özel harekat timleri indirilirken, Dicle Nehri kenarında bulunan Akçay ve Cudi’nin altında yer alan İkizce Tugay Komutanlığı’ndan ise tam donanımlı yüzlerce asker operasyon alanlarına sevk edildi.

  Küpeli Dağı’nın Seslice, Gündoğdu, Görmez ve Kilise Tepe Bölgesi’nde konuşlanan askerlere Kobra tipi helikopterler ise havadan destek veriyor. Küpeli Dağı’nda PKK’lıların geçiş yollarını tutan timler stratejik noktalarda konuşlanırken, Kobra helikopterler ise teröristlerin gizlenebileceği derin vadileri bombalıyor. Küpeli Dağı’ndaki operasyonun yanısıra bölgedeki PKK’lıların yoğunlukta bulunduğu İdil İlçesi yakınındaki Cehennem Deresi Mevkii’ne de çok sayıda asker sevk edildi.

  Cehennem Deresi’nin derin vadilerine kadar inen Mehmetçikler PKK’lıların gizlenebileceği mağara ve sığınakları bombalarla imha ediyor.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı