Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kupayı verene değil alana bakın

Galatasaray Başkanı, “Biz son iki yıldır kulüp olarak bu tutumlara alıştık. Ben önemsemiyorum. Kupayı kimin verdiği değil, kimin aldığı önemli. Biz şampiyonlukların keyfini yaşıyoruz” dedi.

Ali Naci Küçük
SON GÜNCELLEME

TAM 44 yıl sonra hem futbol, hem de erkek basketbolda şampiyonluğa ulaşan Galatasaray, bu sezon iki kupasını da federasyon başkanlarının elinden alamadı... Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören yerine Başkan Vekili Ufuk Özerten Galatasaray’a şampiyonluk kupasını verirken, basketbolda da tablo aynıydı. Federasyon Başkanı Turgay Demirel’in yerine basketbolculara da kupalarını Asbaşkan Akın Süel takdim etti. İki başkanın da kupa törenlerinde bulunmaması ise sarı kırmızılı camiada en çok konuşulan konulardan biri oldu...

POZİTİF DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIZ

KONGRE öncesi, üyelerle Kalamış Tesisleri’nde bir araya gelen Başkan Ünal Aysal da konuyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Aysal, “Biz son iki yıldır kulüp olarak bu tutumlara alıştık. Böyle şeylerden kötü sonuçlar çıkarmamak lazım. Pozitif düşünelim. Negatif bir davranış fikrine kapılırsak, kendimizi üzeriz. Ben önemsemiyorum. Kupayı kimin verdiği değil, kimin aldığı önemli” dedi.
Aysal, iki branşta da sezonu şampiyon tamamlamaktan dolayı memnun olduklarını ifade etti. Kazanılan başarılar sonrası taraftarların daha büyük hedefler istediğini vurgulayan Aysal şunları söyledi:

SIRA ŞAMPİYONLAR LİGİ KUPASI’NDA

 “Bizi yeşil sahada artık Şampiyonlar Ligi Kupası keser. Hedefimiz o. İlk geldiğim gün söyledim ve oraya doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Ama hiçbir şey kolay değil. Daha sarf etmemiz gereken çok enerji var oraya ulaşmak için. Kesinlikle yönümüz, gideceğimiz yer, hedeflerimiz ve stratejimiz belli. Ne yapacağımızı önümüzdeki günlerde herkes görecek.”
Aysal, transferlerle ilgili sorulara ise esprili cevaplar verdi ve “Bu soruyu 22 Haziran’dan sonra seçilecek G.Saray Başkanı’na sorarsanız. O size cevabını verecektir” dedi.

Başkanlar yok, vekilleri var!

GALATASARAYLI futbolcular kupalarını TFF Başkan Vekili Ufuk Özerten, basketbolcular da TBF Asbaşkanı Akın Süel’in elinden almıştı.

Başbakan ile birlikte ABD’ye gitmişti

TÜRKİYE Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile 16 Mayıs’ta 4 gün sürecek olan ABD seyahatine katılmıştı. Bu yüzden Yıldırım Demirören, Galatasaray’ın kupa töreninde yer alamamıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler