« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Kupayı kazanacağız"

Hentbolda, Challenge Cup finalinin ilk maçında deplasmanda Fransa'nın Mios Biganos takımıyla karşılaşacak Muratpaşa Belediyespor'da, antrenör Birol Ünsal, deplasmandan avantajlı skorla dönmek istediklerini belirterek, “Antalya'da kupayı kazanacağımıza inanıyorum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Muratpaşa Belediyespor, hazırlıklarını Süleyman Evcilmen Spor Salonu'nda yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Antrenör Birol Ünsal, antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, oyuncularının azmi, taraftarların desteğiyle Avrupa kupalarında finale yükseldiklerini söyledi.

Hentbolda Fransa'nın ekol ülkeler arasında yer aldığını belirten Ünsal, “Gün geçtikçe kupayı kazanacağımıza daha çok inanmaya başladık. Fransa'daki maçtan avantajlı skorla dönersek, Antalya'da kupayı kazanacağımıza inanıyorum” dedi.

Fransa'daki maçta taktik ağırlıklı oynamaları gerektiğini vurgulayan Ünsal, özellikle Antalya'daki maçta herkesin desteğine ihtiyaçları olduğunu kaydetti.

Muratpaşa Belediyesporlu oyuncu Kübra Şen de final maçına çok iyi hazırlandıklarını, Mios Biganos maçıyla yatıp kalktıklarını söyledi. Final maçı öncesi heyecanlı olduklarını dile getiren Kübra, “Takım olarak oynarsak ve herkes istenilen performansı sergilerse deplasmanda maçı kazanırız. İlk maçı orada oynamak bizim için avantaj. Antalya'da oynayacağımız rövanş maçında taraftarlarımızın desteğiyle kazanacağımıza inanıyorum. Kupayı çok istiyoruz” diye konuştu.

Muratpaşa Belediyesporlu Nurceren Akgün ise kupayı almaya çok yaklaştıklarını belirtti. Kupa mücadeleleri boyunca çok emek verdiklerini ifade eden Nurceren, “Takımda iyi dayanışmayla finale yükseldik. Kupayı alarak emeğimizin karşılığını almak istiyoruz” dedi.

8 Mayıs Pazar günü finalin ilk maçında deplasmanda mücadele edecek Muratpaşa Belediyespor kafilesi, yarın Fransa'ya gidecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz