« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Kupayı garantiledik"

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde (TKBL) mücadele eden Samsun Basketbol Kulübü'nün antrenörü Caner Yıllar, “Alanya Belediyesi galibiyetiyle hem Türkiye Kupası hem de play-off'u garantiledik” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yıllar, geçtiğimiz hafta sonu konuk ettikleri Alanya Belediyesi karşısından 89-59'luk skorla galip ayrılmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Sezon başından bu yana yaşanan sıkıntılara rağmen oyuncularının lig mücadelesinde tüm gücünü ortaya koyduğunu ifade eden Yıllar, şunları kaydetti:
“Sezon başında ortaya koyduğumuz 2 hedefe birden ulaşmanın rahatı içindeyiz. Yönetim kurulumuzun beklentilerini karşılamak adına oyuncularım çok büyük çaba sarf etti. Sezon başından bu yana yaşadığımız sıkıntılara rağmen tüm takım oyuncuları çaba ve dayanışma içinde başarıyı elde etti. Oynadığımız son karşılaşma olan Alanya Belediyesi galibiyetiyle hem Türkiye Kupası hem de play-off'u garantiledik.”

Ligde kalan 2 maçın ilkini bu hafta sonu Mersin Büyükşehir Belediyesi takımıyla deplasmanda oynayacaklarını vurgulayan Yıllar, şöyle devam etti:
“Ligde kalan 2 karşılaşma sonucunda ligi ya 7, ya da 8. sırada tamamlayacağız. Yine bu karşılaşmaların sonucuna göre Türkiye Kupası elemelerinde ya Fenerbahçe ya da Galatasaray takımlarıyla eşleşeceğiz. Samsun seyircisine bu 2 takımdan biriyle yapacağımız mücadeleyi yeniden izletme şansı bulacağız. Takımımız lig mücadelesinde daha üst sıralarda bulunabilirdi. Ancak sezon başından bu yana yaşadığımız çeşitli sıkıntılar nedeniyle bu fırsatı kullanamadık.”
Türkiye Kupası mücadelesinde şartların istedikleri seyirde gitmesi durumunda finale kadar gitmeyi planladıklarını da belirten Yıllar, “Eğer şartlar uygun giderse kupada finale kadar gitme şansımız olduğunu biliyoruz, bunun farkındayız. İnşallah verilecek desteklerle kupada başarılı olmak istiyoruz” dedi.

Yıllar, Alanya Belediyesi maçı sonrasında takımın izne ayrıldığını ve hafta sonu oynayacakları Mersin Büşükşehir Belediyesi maçının hazırlıklarına da yarından itibaren başlanacağını bildirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz