« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Kupayı bir kez daha kazanacağız"

Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek finalde Gaziantepspor ile eşleşen Galatasaray'ın futbol takımı idari menajeri Cenk Ergün, “Kupayı en çok kazanan kulüp olarak bu sene bir kez daha kazanmak istiyoruz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Olimpiyatevi'nde gerçekleştirilen, seri başı sisteminin olmadığı ve 8 takımın da aynı torbada yer aldığı kura çekiminde Gaziantepspor ile eşleşen sarı-kırmızılı ekibin idari menajeri Ergün, aynı gruplardan çıkan takımların çeyrek finalde eşleşmelerini hoş bir sürpriz olarak değerlendirdi.

Türkiye Kupası'nı en çok kazanan kulüp olarak bu yıl da müzelerine götürmek istediklerini dile getiren Ergün, şöyle konuştu:
“Bu sene Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final eşleşmelerinde hoş sürprizler oldu. Gruplarda birbirleriyle oynayan ekipler tekrar eşleşti. Bizim bir de lig fikstürüne de denk gelen bir Gaziantepspor eşleşmemiz var. Kısa dönemde 3 maç birden oynayacağız. Gaziantepspor her zaman ligin en güçlü ekiplerinden biri olmuştur. Dolayısıyla sportif açıdan bakıldığı vakit oldukça zor bir eşleşme. Ancak iki kulübün arasındaki dostane ilişkileri de göz önüne alırsak, Gaziantep'te bizi her zaman çok çok iyi ağırladılar. Biz de aynı şekilde misafirperverliği kendilerine gösterdik. Zor müsabakalar olacak. Amacımız ilk başta çeyrek finali hakkıyla bertaraf edip yarı finalde rakibimizle eşleşmek. Daha sonra Kayseri'de oynanacak finale gitmek ve bu kupayı en çok kazanan kulüp olarak bu sene bir kez daha kazanmak istiyoruz.”

“LİGDEKİ YARIŞI BIRAKMADIK”

Galatasaray'ın öncelikli hedefinin kupayı kazanmak olduğu ifade edilerek yöneltilen, “Yarı finalde muhtemel eşleşme Beşiktaş ile görünüyor. Bu bir avantaj mı dezavantaj mı” sorusuna ise Ergün, şöyle yanıt verdi:
“Öncelikli hedef kupa derken, ligde bırakılmış olan bir yarış yok. Lig mücadelesini de biz kendimize yakıştığı şekilde ve gücümüz dahilinde bütün maçlarımızı kazanmak için oynamaya devam edeceğiz. Rakiplerimizin alacağı sonuçlar dahilinde de ligi bitirebildiğimiz kadar yukarıda bitirmek istiyoruz. Kupayı almak istiyorsanız zaten bu zor müsabakaları oynamanız gerekiyor, final de dahil olmak üzere. Dolayısıyla kiminle nerede eşleştiğinizden ziyade o turu geçmeniz önemli olan. Bizim amacımız finale kalmak ve finali Kayseri'de kazanıp kupayı kaldırmak.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz