Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kupayı aldılar, halay çektiler

Aksaray'da yapılan Kulüpler Goalball erkekler ve bayanlar yükselme grubu müsabakalarından kupayla dönen Antalya Görme Engelliler Spor Kulübü oyuncuları, memleketlerindeki davul zurnalı karşılamaya halay çekerek eşlik etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu'nun 2012 yılı faaliyet programında yer alan Kulüpler Goalball erkekler ve bayanlar yükselme grubu müsabakaları Aksaray'da tamamlandı. Oynadıkları 3 karşılaşmadan aldığı galibiyetle Antalya'ya başarıyla dönen Antalya Görme Engelliler Spor Kulübü sporcularını, aileleri ve kulüp yöneticileri davul zurna ile karşıladı.

Aksu ilçesinde karşılanan sporcular, kendilerini taşıyan minibüsten inerek yakınlarına sarılarak sevinçlerini paylaştı. Aileler çocuklarının başarısını halay çekerek kutladı. Bir ara davul zurna eşliğinde çalınan halaya tempo tutun sporcular da kol kola girip halay çekmeye başladı.

Antalya Görme Engelliler Spor Kulübü Goalball Takımı oyuncusu Özgür Koca, davul ve zurnanın sürpriz olduğunu, karşılamaya katılanların mutluluklarının ise yorgunluğu unutturduğunu söyledi.

Müsabakalarda başarılı olacaklarına inanarak karşılaşmalara çıktıklarını anlatan Koca, “Biz bir takım oyunu içinde başarılı olduk. Az önce de takım oyunu içinde halay çekmeye çalıştık. Birbirimizin eksiklerini tamamlayarak halayın da üstesinden geldik. Şimdiye kadar halay çektiğimi düşünüyordum ama emin değildim ilk kez halayı burada çektiğime inanıyorum” dedi.

Takım antrenörü Muharrem Toksun da sporcularının inanarak maçlara çıktığını, elde edilen başarıdan gurur duyduğunu söyledi. Toksun, goalball branşında Antalya'da yeni bir takım olduklarını ancak katılan 30'a yakın takım arasından başarıyla sıyrıldıklarını kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz