« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kupaya yeni sponspor

Cumhurbaşkanlığı Kupası Match Race turnuvası bu yıl üçüncü kez İstanbul Yelken Kulübü tarafından 24-26 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Varyap ana sponsorluğunda Moda Koyu’nda gerçekleşecek yarışlara sadece organizasyonun  davet ettiği veya davet talebinde bulunan dümenciler katılabilecek.

ISAF (Uluslar arası Yelken Federasyonu) takviminde yer alan Kategori 4 düzeyindeki  Cumhurbaşkanlığı Kupası Varyap Match Race turnuvasında 5 adet Platu 25 sınıfı eş tekne kullanılacak.

“GELİYORUZ” DİYEN İLK EKİP YUNANLILAR

Organizasyon Komitesi tarafından 8 ekip arasında gerçekleşecek orsa-pupa rotalı yarışlara 10 dümencinin davet edildiği, ilk onayın Yunanlı dümenci Jason Spanomalonis ve ekibinden geldiği öğrenildi.

Davet edilenlerin yanı sıra katılmak isteyenler de davet almak için Organizasyon Komitesi’ne talepte bulunabilecek.

Ekipler, dümenci dahil  4’er kişiden oluşacak. Sadece kadınlardan kurulu ekiplerde 5’inci kişiye izin verilecek. Ancak cinsiyet ayırımı gözetmeksizin toplam ekip ağırlığının 350 kg’ı geçmemesi gerekiyor.

ULUSLARARASI HAKEMLER YÖNETECEK

turksail.com'un haberine göre; Yarışları uluslararası hakemler yönetecek. İtalya Yelken Federasyonu’ndan Piero Ochetto (IJ-IU) Şef Umpire (Saha Hakemi), Almanya Yelken Federasyonu’ndan Heiko Schwarz, Türkiye Yelken Federasyonu’ndan Yalçın Gürkan ile Aylin Suntay Umpire olarak görev alacak. Yarış ekibinin yönetimi ise Mustafa Çağatay’da olacak.

YARIŞIN PARA ÖDÜLÜ DE VAR

Cumhurbaşkanlığı Kupası Varyap Match Race’in formatı dört aşamadan oluşuyor. İki gruba ayrılacak dümenciler arasında önce Round Robin grup eşleşmeleri yapılacak, grup karşılaşmaları ve çeyrek finalin ardından final ve klasman yarışları ile zorlu mücadele sona erecek.    

İlk üç dereceye girenleri kupanın yanı sıra para ödülü de bekliyor. Birinci 1.500, ikinci 750, üçüncü 500 Euro para ödülü kazanacak.

PROGRAM

24 Ağustos Cuma: Kayıt işlemleri

25 Ağustos Cumartesi
09.00-09.30: Ekip tartısı
09.30: Bilgilendirme toplantısı (İYK Ön Güverte)
11.00: Günün ilk yarışının startı

26 Ağustos Pazar
09.30: Bilgilendirme toplantısı
11.00: Günün ilk yarışının startı

Aynı gün son yarış tamamlandıktan sonra İYK Ön Güverte’de ödül töreni yapılacak. 24-26 Ağustos tarihleri arasında Yarış Ofisi 09.00-18.00 saatleri arasında açık olacak.

Yarış ilanına göre dümencilerin bilgilendirme toplantıları ile günün yarışlarından sonra düzenlenecek bilgi verme konferanslarına katılma  zorunluluğu bulunuyor.

VARYAP, YARIŞÇILARDAN DAHA HEYECANLI

Cumhurbaşkanlığı adına düzenlenen Match Race’in bir diğer dikkat çeken tarafı da bir gayrımenkul ve inşaat firması olan Varyap’ın sponsorluğu…

En az yarışı düzenleyenler ya da yarışacak olanlar kadar heyecanlanan firmanın CEO’su Erdinç Varlıbaş, “Varyap olarak; denizlerimize dikkat çekmek ve yeni nesil denizcilere destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Denizdeki çekişmenin sahilden rahatlıkla izlenebileceği İstanbul Yelken Kulübü’nde Varyap iki gün boyunca çeşitli etkinlikler de sergileyecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler