« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kupaya plonjon

Onlar, Fenerbahçe Acıbadem ve Eczacıbaşı Zentiva voleybol takımlarının kaptanları Özlem Özçelik ile Esra Gümüş...

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
Aroma Bayanlar Voleybol Ligi final serisinin arefesinde duygularını anlattılar, kupaya plonjon yaptılar. Kaptanlar takımlarına güveniyordu ve müşterek birleştikleri nokta ise "Şampiyon biz olacağız" cümlesiydi.

Final serisi ile ilgili düşünceleri neydi?

Özlem
Özçelik "Seriye iyi başlayan ve psikolojisi iyi olan takım şampiyon olacaktır. Şampiyonluğa en yakın takım da Fenerbahçe Acıbadem’dir" dedi.

Esra Gümüş,"Fenerbahçe’de şampiyonluklar yaşamış sporcular var ama biz de şampiyonluklara alışmış bir takımız. Şampiyonluk serimiz sürecek" dedi.

Peki iki takımın eksileri ve artıları neydi?

"İsteyen takım alır"

"Bizim en büyük artımız hiç susmayan taraftarımız" diyen Özlem, "Arkamızda bizi sonuna dek destekleyen Başkanımız Aziz Yıldırım, sponsorumuz Acıbadem ve yönetim kurulu üyelerimiz ile taraftarlarımız var. Güvenlerini boşa çıkartmayacağız"dedi.

"Kaliteli voleybolumuzla final serisinde önemli galibiyetler alacağız" diyen Esra Gümüş, en büyük artılarının ABD, Sırbistan ve milli takımımızın elit ve şampiyonluklar yaşamış sporcularının motivasyonları olduğuna değinirken, çeşitli ülke kültürlerinin çatışmasından oyun içinde bazen düşüşler yaşamalarının tek eksileri olduğunu ancak tecrübeleri ile bunun da üstesinden geldiklerine değindi.

Her iki kaptan da "şampiyon biziz" derken serinin skorunu vermekten kaçındılar. Esra, "serinin olabilecek en kısa sürede lehimize bitmesini istiyoruz. Fazla uzatmak niyetinde değiliz" derken, Özlem,"Sporda bir söz vardır: ’isteyen takım alır’ Biz daha fazla istiyoruz. Onun için kupa bizim olacak" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler