Futbol Kupaya haksızlık ediliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kupaya haksızlık ediliyor

Hürriyet yazarı Rüştü Reçber, Fenerbahçe'nin Altınordu karşısındaki performansını değerlendirirken, Ziraat Türkiye Kupası ile ilgili önemli bir gerçeğe dikkat çekti.

Belki bu maçlarda göze batan, performansları ile dikkat çeken futbolcuların çıkacak olması...
Fenerbahçe için maçın skoru oyunu ile beraber aslında gençlerin performansı ve az süre alan oyuncuların ortaya koyduğu potansiyelleri önemliydi. Böyle maçlarda üst seviyedeki futbolcuları motive etmek de gerçekten zordur.
İlk yarı adına konuşacak olursak Fenerbahçe Mert’in, Selçuk’un ve Hasan Ali’nin istekleri ve arzuları ile maç içerisindeki konsantrasyonlarının dışındaki beklentimiz olan Emenike’den, Diego’dan, Mehmet Topuz’dan verim alınmadan geçildi. Gençlerin mücadele içinde sağa sola koşup kendilerini ispat etme istekleri ayrı bir güzellikti.

EMENİKE FORMSUZ

Verilmeyen bir penaltısı dışında Fenerbahçe’nin oyunda ne ağırlığı ne de etkinliği vardı...
İkinci devre itibarı ile baktığımız zaman ise biraz daha kıpırdanan bir Diego görmeye başladık. Hasan Ali’nin oynadığı kanattaki etkili futbolu, oyuna sonradan giren Aziz’in performansı F.Bahçe’yi biraz ateşler gibi oldu.
Skordan çok aslında Türkiye Kupası’nın Fenerbahçe için ne kadar önemli veya önemli olmadığı tartışılmalı. Çünkü bu maçları mali bir kayıp olarak gören düşünce Türkiye’nin en önemli ikinci kupasına büyük bir haksızlık yapıyor.
Fenerbahçe maçtan beraberlik ile ayrıldı, belki istedikleri bir sonuç değildi ama gruptan zorlanmadan çıkarlar. Altını çizmekte fayda var, sanki birbirilerini 40 yıldır tanıyan, saha içerisinde birbirilerini ezberlemiş, mücadele eden, oynamaya çalışan ve belki de tarih yazmak isteyen bir Altınordu ile karışlaştı. Onları da tebrik etmek lazım.
Fenerbahçe’nin özellikle az süre alan futbolcularının performansı ve Emenike’nin formu beklenilen düzeyde değildi. Bu anlamda hocaya ve yönetime de büyük iş düşüyor.