« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kupaya davetiye

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Korkut GÖZE

Kayseri maçını izlerken, hep salı gecesini düşünüyordum. Beşiktaş'ın birlik gecesinden, Kocaeli ile oynayacağı kupa oyununa taşıyacağı fizik ve teknik performansını hiç atlamadan notlarıma düşüyordum.

Rahim'in ilk dakikada ve bir hava topundaki zamanlama hatasına hiçbir mazeret üretemiyorum. Kayseri golünde Fevzi'nin kale sahası içine düşen topa salladığı boş yumruğa da hiçbir hafifletici sebep bulamıyorum. Ve Rahim ile Fevzi'ye suçlular dosyasında bir sayfa açıyorum.

Oysa, sahadaki Beşiktaş, ilk 45 dakikayı yüksek tempoda oynuyor ve özellikle sağ kulvardan Erkan'ın taşıdığı toplarda Yusuf'un pas servisiyle fırsat rahatlığı yaşıyordu. Amokachi hiç de tatilden dönmüş gibi değildi. Koşuyor, tempoya uyuyor, fiziki bir noksanlık göstermiyordu. Oktay, ilk yarıda her Beşiktaş atağında topu, ayağı veya kafasında buluyordu. Kaçırdığı gollerde öldürücü vuruşu beceremeyen acemi bir matadoru andırıyordu.

Ertuğrul savunmada oynatıldığı sürece, onun hiçbir yanlışını kınamayacağım. Ve her hatasında sevgili Toshack'a içimden birşeyler mırıldanacağım. Şifo'nun kafa golü için, onu sevenlere kısa bir not düşeceğim: ‘‘Ancak, kafalı bir adam böyle bir kafa golü atabilir.’’ Diğer golü için hiçbir yorum yapmadan yine onu sevenleri ekran başına davet edeceğim.

Elbette sonucu bekliyorsunuz. İzlediğim Beşiktaş, savunmada bir saçmalık yapmazsa onu, Kocaeli maçı sonrası bir finalist olarak alkışlayabilirsiniz.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler