« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Kupanın gelmesi adeletin sağlanması demek'

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu, kupanın artık müzeye konulacak bir cisim olmadığını belirterek, "Kupa artık Türkiye’deki temiz futbol için olmazsa olmaz bir semboldür" dedi.

Yunus Emre SEL / TRABZON DHA
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu, dün yapılan TFF Olağan Genel Kurulu’nda kulüp olarak çok olumlu tepkiler aldıklarını söyledi. Çakıroğlu, DHA'ya yaptığı açıklamada, 2010-2011 yılı şampiyonluk kupasının artık müzeye konulacak bir cisim değil, temiz Türk futbolu için olmazsa olmaz bir sembol olduğunu da vurgulayarak, şöyle konuştu: "Başkanımız İbrahim Hacıosmanoğlu orada hemen hemen herkesten tebrik aldı. Daha sonra Federasyon başkanı da çıkıp konuştuğunda farklı bir şey söylemedi, kısaca; ‘İbrahim bey doğru söylüyor’ dedi. Haluk Ulusoy’un açıklamasında da söylediği gibi, ‘Hacıosmanoğlu’nun açıklamalarına neden cevap veremiyorsunuzun’ karşılığı Hacıosmanoğlu’nun doğru konuştuğudur.”

“KUPANIN GELMESİ DEMEK ADALETİN SAĞLANMASI DEMEKTİR”
Çakıroğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Kupa artık Türkiye’de temiz futbol için bir sembol. Kupa alınıp müzeye konulması gereken bir nesne değil. Bana ve Türk futbolunda, hakkı yenilmiş her takıma göre, kupanın gelmesi demek gerekli cezaların verilmesi ve adaletin sağlanması demek. Kupa bir sembol. Biz bir kupa aldık anlamında değil bu mücadelemiz. Kupanın gelmesi demek, Türk futbolunda artık böyle şeylerin olmayacağı, bir daha hiç kimsenin hakkını yenmeyeceği anlamına gelir. Ayrıca bırakın Süper Ligi, amatörde bile bir takımın hakkının yenilmesinin önüne geçilmiş olunur.”

"UEFA’NIN REDDİ, İHTİYAÇ DUYMADIĞINDAN"
UEFA’nın Trabzonspor’un sürece dahil olma isteğine, “Hayır” cevabı vermesiyle ilgili de konuşan Çakıroğlu, "Bu normal bir süreç. ‘Biz de varız’ demek istedik ama UEFA buna gerek görmedi. Gerek görmemesinin sebebi, ihtiyaç duymadığından kaynaklanıyor. Biz başından beri hakkımızı korumak için çalışıyoruz. Bu sadece Trabzonspor’un hakkı değil. Trabzonspor kulübü bundan sonra herkesin hakkının yenildiği yerde mücadele etmek için hazırdır" diye konuştu.

"5-6 OYUNCUMUZA CİDDİ TEKLİFLER VAR"
TFF’nin aldığı 6+0+4 kararını da değerlendiren Çakıroğlu, şu ifadeleri kullandı: "Bu kararı geçtiğimiz haftaki Kulüpler Birliği toplantısında ortak almıştık. Bizim mevcut kadroda 12 yabancımız var. Şu an için belli sporcularımıza gelen teklifler var. 5 –6 oyuncumuza gelen ciddi teklifler var. En uygun olan oyuncularımızı vereceğiz ve yeni transferlerimizde olacak. Bunun için yeterli zamanımız var."

YABANCI KONTENJANI DÜŞÜRÜLECEK
Trabzonspor’un 12 yabancı oyuncusundan, en azından 4’ünün gönderileceği öğrenildi. Buna göre bordo – mavililer ilk etapta transfer teklifleri gelen Zokora ve Alanzinho’yu elden çıkartacak. Jebrin’e de yeniden 1461 Trabzon’da kiralık olarak oynaması teklif edilecek. Colman için ise Beşiktaş’ın yapacağı teklifi bekleyen bordo – mavililer, Janko, Emerson ve Cech için yapılan girişimlerin ise resmiyete dönüşmesini bekliyor.


 


Bunları da Beğenebilirsiniz