Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kupanın bedeli ağır oldu

Avrupa Şampiyonlar Ligi finalinde Manchester United'ı 3-1 yenerek kupaya uzanan FC Barcelona'nın, Barcelona'daki kutlamaları sırasında çıkan olaylarda 90 kişi yaralanırken, 20 kişi de gözaltına alındı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BARCELONA 'ŞEYTAN' TANIMADI

Ülkedeki siyasi, ekonomik ve sosyal sistemin değişmesi istemiyle Katalonya Meydanı'nda eylem yapılmasından dolayı dev ekran bu kez Arca de Triunfo bölgesine kurulurken, burada maçı izleyen yaklaşık 35 bin Barcelonalı, bitiş düdüğünün arkasından şehir merkezine inerek kutlamalara başladı. Canaletas çeşmesinde toplanan taraftarlar şarkılar söyleyerek, Barcelona'nın 4. Şampiyonlar Ligi kupasını kutladı. Ancak saat 04.30'dan itibaren 50 kişilik bir grup polis koridoruna şişe ve taş gibi tehlikeli cisimler atıp, çevreye zarar vermeye başlayınca olaylar çıktı.

15'i polis olmak üzere toplam 90 kişi yaralanırken, 15 kişinin hastaneye kaldırıldığı, 2'sinin durumunun ciddi oldukları açıklandı. Polis, sabaha kadar devam eden olaylarla bağlantılı olarak 20 kişiyi gözaltına aldı.
Bu arada, 15 Mayıs'tan bu yana meydanda sabahlayan sistem karşıtı göstericiler, kutlamalar sırasında çıkan olayları sakin bir şekilde izlerken, Barcelonalı taraftarlar da kendilerine saygı gösterdi.
Öte yandan, Barcelona'nın kupayı kazanması İspanyol basınında bugün manşetlere çıkarken şu ifadeler kullanıldı:

“El Pais, 'Barça, Wembley'de göğe dokunuyor', ABC, 'Barcelona, Avrupa'yı 4. kez fethediyor', El Mundo 'Büyük bir Barça, 4. şampiyonluğunu almayı başarıyor', La Razon 'En iyi Barcelona, Avrupa şampiyonu', La Vanguardia 'Efsaneler', As 'SüperBarça, İspanyol futbolu Avrupa'nın zirvsinde olmaya devam ediyor', Marca 'Futbol, Barcelona Kulübü!', Sport 'Barca, Pedro, Messi ve Villa'nın golleriyle Manchester United'ın üzerinden geçiyor. Barcelona tarihinin en iyisi ve Messi olağanüstü”.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler