« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kupalarımızı verin

Cimbom’un Yüzme Şubesi Kaptanı Ercüment Gümrük, ‘F.Bahçeli Sibel Piroğlu’nda doping tespit edildi ve ceza kuruluna sevk edildi. Federasyon, çok az bir puan farkı ile kaybettiğimiz Açık Yaş Bayan Takım Birinciliği ile Açık Yaş Toplam Takım Birinciliği kupalarını G.Saray’a vermeli’ dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY Yüzme Şubesi Kaptanı Ercüment Gümrük, 4-7 Ağustos tarihlerinde düzenlenen Türkiye Yaz Yüzme Şampiyonası’nda Fenerbahçeli sporcu Sibel Piroğlu’nun numunelerinde doping maddesi tespit edildiğini vurgulayarak, ‘Federasyon, Açık Yaş Bayan Takım Birinciliği ve Açık Yaş Toplam Takım Birinciliği kupalarını Galatasaray’a vermeli’ dedi.

Gümrük, Türkiye Yaz Yüzme Şampiyonası’nda rekor kıran 19 sporcudan doping kontrolü için numuneler alındığını ifade ederek, şunları söyledi: ‘Bu sporculardan Fenerbahçe Yüzme Takımı sporcusu Sibel Piroğlu’nun A ve B numunelerinde limitlerin üstünde nandrolon maddesi olduğu Türkiye Doping Kontrol Merkezi tarafından tespit edilip gerekli yerlere bildirilmiştir. Bu durum karşısında Federasyon adı geçen sporcuyu Ceza Kurulu’na sevketmiştir.

Kupa bize verilmeli

Bu kurallar uygulandığı taktirde yeniden yapılacak puan değerlendirmesi sonucu, çok az bir puan farkı ile kaybettiğimiz Açık Yaş Bayan Takım Birinciliği ile Açık Yaş Toplam Takım Birinciliği kupalarının Galatasaray’a verilmesi gerekmektedir.’

Federasyonun Ceza Kurulu’ndan gelecek ceza sonucunda değerlendirme yapılacağını belirttiğini kaydeden Ercüment Gümrük,Kanımızca Sibel Piroğlu’nun alacağı ceza bizi ilgilendirmemekte ve federasyonun Ceza Kurulu’nun kararını beklemeden şampiyona ile ilgili değerlendirmeyi hemen yapması gerekmektedir. Bu konu ile ilgili yazımızı federasyona da göndereceğiz’ dedi.

İki yönetici takipte

Gümrük,
doping kararlarının oluşmasının belirli bir süreç içermekte olduğunu kaydederken, konunun kendileri tarafından ve özellikle kulüp ikinci başkanı Ergun Gürsoy ile genel sekreter Sinan Kalpakçıoğlu tarafından Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve federasyon nezdinde yakından takip edildiğini sözlerine ekledi.

Gerets İliç’i sarstı

GALATASARAY’a büyük umutlarla gelen ve ilk günlerde başarılı olan Sasa İliç’in son günlerdeki hızlı düşüşü sonrası eski kulübü Partizan’a dönmeye istekli görünmesi teknik direktör Eric Gerets’i kızdırdı. Gerets, İliç’le görüşüp, ‘Sana güveniyorum. Uyum sorununu aşamadın. Ama pes etmek yok. Sen iyi bir futbolcusun. Ancak daha şimdiden pes etmiş gibisin. Gözünde hırs göremiyorum. Kapasiten bu değil. Hemen kendine gel. Sana vereceğim şansı iyi kullan. Denizli maçında senden çok şey bekliyorum’ dedi.

Aslara mekik cezası

DENİZLİ maçının hazırlıklarını sürdüren G.Saray’da Gerets, kondisyon çalışmasının ardından, takımı aslar ve yedekler olmak üzere ikiye ayırarak gol yarışması yaptırdı. Yarışmayı yedekler kazanınca, Gerets, as takıma mekik çektirdi. Sakatlığı süren Sabri çalışmaya katılmadı, Ümit koşu yapmakla yetindi, kaleci Aykut da takımdan ayrı çalıştı. G.Saray’da eylül ayının en güzel golü yarışmasında attığı gol birinci seçilen Ümit, kendisine oy verenler içinde talihli olarak belirlenen Mehmet Akbayır’a ödülü sezonluk kombine kartı verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz