« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kupakolik Fener

Basketbolda 15. Bayanlar Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı, Beşiktaş Cola Turka'yı 65-58 yenen geçen sezonun lig şampiyonu Fenerbahçe, 6. kez kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe - Beşiktaş maçının fotoğrafları için tıklayın

Fenerbahçe'ye kupasını, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Nadir Alparslan ve Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu birlikte verdiler.

Karşılaşmaya Fenerbahçe Birsel ve Melike, Beşiktaş Cola Turka ise Zanze ve Lovelace'ın sayılarıyla başladı. İki takımın da sert savunma yaptığı bu bölümde rakibine oranla daha iyi hücum eden siyah-beyazlı takım, Lovelace'ın üstüste sayılarıyla 5. dakikaya 9-5 önde girdi. Ön alanda yaptığı baskıyla rakibini hataya zorlayan Fenerbahçe, Pondexter ve Nevriye'nin basketleriyle 7-0'lık seri yakalayarak 7. dakikada 12-9 öne geçti. İki takım da bu dakikalarda hücumda üstüste top kayıpları yaparken, Beşiktaş Cola Turka, Sariye'nin son saniyede attığı basketle ilk çeyreği 13-12 üstün geçti.

İki takımın da sayı bulmakta zorlanarak başladığı 2. periyotta potaaltında Zanze'yi iyi kullanan Beşiktaş Cola Turka, aradaki farkın kapanmasına izin vermedi ve 14. dakikayı 19-16 üstün geçti. Fenerbahçe, Esmeral ve Brown ile sayılar üretirken, Beşiktaş Cola Turka ise rakibine Sariye ve Zanze ile karşılık verdi ve 16. dakika 24-24 eşitlikle geçildi. Potaaltında Nevriye'yi iyi kullanan ve bu oyuncuyla üstüste sayılar bulan Fenerbahçe, savunmasında Lovelace'ı durdurmakta zorlanınca devre 32-32 eşitlikle tamamlandı.

Her iki takımın da karşılıklı sayılar bularak başladığı 3. periyotta Fenerbahçe, Pondexter ve Melike, Beşiktaş Cola Turka ise Sariye ve Zanze ile basketler bulunca eşitlik bozulmadı ve 24. dakika 38-38 berabere giçildi. Bu dakikadan sonra savunmasında kaptığı topları hızlı hücumlar sonrasında sayıya çeviren Fenerbahçe, Melike, Esmeral ve Nevriye'nin basketleriyle 10-0'lık seri yakalayarak 27. dakika içinde 10 sayılık farka (48-38) ulaştı ve periyotu 50-42 önde geçti.

Karşılaşmanın son periyotuna ribauntlarda rakibine üstünlük kurarak başlayan Fenerbahçe, savunmasında da başarılı olunca aradaki farkı korudu ve 34. dakikaya da 8 sayı farkla 54-46 üstün girdi. Dış atışlarla aradaki farkı kapatmaya çalışan rakibi karşısında kontrollü bir oyun ortaya koyan Fenerbahçe, taktik faulleri de sayıya çevirince farkın kapanmasına izin vermedi ve son dakikasına 61-55 önde girdiği karşılaşmadan 65-58 galip ayrıldı.


 

Salon: Atatürk
Hakemler: Erşan Kartal , Alper Özgök
Fenerbahçe: Esmeral 7, Birsel 10, Begüm , Brown 8, Melike 5, Nevriye 13, Pondexter 16, Branzova  6, Tuğçe
Beşiktaş Cola Turka: Nilay 8, Sariye 8, Zanze 18, Lovelace 14, Hayden  8, Spiriç , Seda , Dilek, Nazlı  2, Esra
1. Periyot: 12-13
Devre: 32-32
3. Periyot: 50-42
Beş Faulle Çıkan: Hayden 38.01 (Beşiktaş Cola Turka)


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler