« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kupa Poljac’a gidiyor

Süper Lig’e yükselen Konyaspor’da futbolcular şampiyonluk kupasını, geçirdiği trafik kazası sonrası felç olan Norveçli arkadaşları Poljac’a götürecekler.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

POLJAC KAZADA YARALANDI (WEB TV) 

POLJAC KAZA GEÇİRDİ (FOTO GALERİ) 

ARKADAŞLARI POLJAC'I UNUTMADI (FOTO GALERİ) 

POLJAC'IN HASTANEDEN SON FOTOĞRAFLARI (FOTO GALERİ)

YÜKSELME Grubu maçlarının ardından Süper Lig’e yükselen son takım olan Konyaspor, şampiyonluk kupasını geçirdiği trafik kazası sonrası felç olan ve futbol hayatı biten Hırvat asıllı Norveçli Branimir Poljac’a götürecek. Yeşil beyazlılarda Poljac’a şampiyonluk kupasını götürme fikrinin teknik direktör Ziya Doğan’dan çıktığı öğrenilirken, konuyla ilgili tecrübeli hoca, “Norveç’e gitmek istiyoruz ama vize problemimiz var. Takım gidemese de ben başkanla birlikte mutlak gitmek istiyoruz” dedi.
Poljac ile telefonla sık sık konuştuklarını da ifade eden Doğan, “Sezon içinde Hacettepe maçımız vardı. Bu maç öncesi idmanı tamamladık iki saat sonra kampa girecektik. Poljac o iki saatlik iznini dışarıda kullanmak istedi. Yarım saat sonra da kaza haberini aldık.

Kollarını oynatabiliyor

Az önce bizimle birlikte sahada koşan Poljac artık felç olmuştu. Bu hem oyuncularımızı hem bizi çok üzdü. Ve ben ilk günden itibaren arkadaşlarıma şampiyon olursak kupayı Poljac’a götürmek istediğimi söyledim. Takım olarak onun yanına Norveç’e gitmek istiyoruz. Poljac şu an kollarını oynatabiliyor ve bacağında da his duyusu var” dedi./images/100/0x0/55eb321ff018fbb8f8b18ed2

Prim de alacak

Konyaspor Başkanı Bahattin Karapınar, Poljac’la ilgili “Bu futbolcumuzun da şampiyonluğumuzda büyük katkısı var. Tüm takıma olduğu gibi Poljac’a da şampiyonluk primi ödeyeceğiz” dedi. Karapınar, 25 milyon borçla devraldıkları takımı Süper Lig’e çıkararak önemli bir başarıya imza attıklarını belirtti.


Bunları da Beğenebilirsiniz