« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kupa nereden çıktı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Feldkamp, terör saldırısı ile ilgili soruya "Şu an TV’de cevaplamam için kötü bir soru olarak algılıyorum" yanıtı verirken, Futbol Federasyonu’nu "Şu an kupa maçlarının başlamasını mantığım almıyor" diyerek eleştirdi.

GALATASARAY Teknik Direktörü Feldkamp, TV’deki röportajında "Türkiye’de yaşayan biri olarak 12 askeri şehit verdik. Görüşlerinizi duygularını almak istiyoruz?" sorusuna "Şu an TV’de cevaplamamam için bunu kötü bir soru olarak algılıyorum. Yersiz bir soru olduğu için cevap vermiyorum. Savaş terör benim için söz konusu olmaması gereken, itici olarak niteleyebileceğim bir konu" yanıtı verdi.

Biri izah etsin

Alman teknik adam, maçla ilgili ise "Konsantre vaziyette maça çıktık. Yoksa mağlup olurduk. Tek ya da hiç pozisyon sayılacak kadar pozisyon verdik ya da vermedik. Pozisyonlara girdik gol atamadık. Bu maçta gol yemememiz de önemli. Buna memnun olabiliriz. 1-2 oyuncumuz benim düşündüğüm gibi canlı değildi. Defansif oynayan bir rakibe karşı, en büyük korkum gol yemekti" dedi.

Federasyonu kupa programı nedeniyle eleştiren Kalli şöyle dedi: "Daha zorlu günler bizi bekliyor. Artık hiç antrenman yok, maç sonrası dinlenme, bakım, doktorların tedavileri desek daha iyi olur. Antrenmana fırsat bulamayacağız. Sadece biz değil, Beşiktaş ve F.Bahçe de öyle. Federasyonun planlamasına baktığım zaman, Türkiye Kupası, milli maçlar, UEFA, lig maçları bu programı yaparken bizim zaten oynamayan oyuncuları oynatma gibi bir ihtimalimiz yok.

Şu an kupa maçlarının başlamasını mantığım almıyor. Devamlı seyahatte olacağız, sonra milli takıma gidecekler 11 kişi. Uluslararası ve Türkiye’de iyi sonuçlar alabilmek için ortam daha iyi organize edilebilmeliydi. Tarihlerin dipdibe olması, Türkiye Kupası’nın da içine bir şekilde sokulmasını anlayamıyorum. Futbol oynamasını severim, ama niye böyle yaptığımızı birisi bana izah etmeli."

Bunları da Beğenebilirsiniz